کد خبر: 327256 A

برای نخستین بار در بنادر کشور طراحی و اجرا شد

ایلنا: مدیرکل بنادر خوزستان گفت: "سامانه‌ مکانیزه پایش تردد شناورها" برای نخستین بار در بنادر کشور تهیه، نصب و راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در بندر امام، سعداله عبداللهی افزود: این سامانه برای تقویت نظارت بر وضع کشتی‌های مستقر در لنگرگاه‌ها و متردد در کانال خورموسی، طراحی شده است.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این سیستم، ضمن حذف فرآیندهایی که به‌طور دستی و فیزیکی انجام می‌شد، سرعت تبادل اطلاعات مربوط به این حوزه ارتقاء یافته و  امکان نمایش اطلاعات در فرمت‌های متعدد همراه امکان قابلیت درج و ویرایش اطلاعات موردنیاز فراهم می‌شود.

عبداللهی افزود: با بارگذاری  اطلاعات بر روی یک IP VALID امکان دسترسی به جدول زمان‌بندی ترافیک کشتی‌ها (SCHEDULE) بر روی گوشی‌های تلفن همراه از طریق اینترنت فراهم می‌شود؛ این قابلیت برای شرکت‌های کشتیرانی به‌منظور  اطلاع از وضعیت شناورهای متردد در مجتمع بندری امام بسیار مفید خواهد بود.

گفتنی‌ست، منطقه ویژه اقتصادی بندر امام از طریق آبراه خورموسی به طول ۴۲ مایل دریایی(حدود ۷۸ کیلومتر) به شمال غربی خلیج‌فارس و آب‌های آزاد متصل می‌شود و سالانه  پذیرای بیش از ۱۵۰۰ فروند کشتی پهن‌پیکر اقیانوس‌پیما است.

منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی سامانه پایش شناورها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر