کد خبر: 328733 A

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: امکان افزایش دو برابری ظرفیت ترانزیت در منطقه فراهم است و به راحتی می‌توان به آن دست یافت.

به گزارش ایلنا از ماکو، حسین فروزان، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در مراسم تودیع و معارفه مدیر پایانه بازرگان، با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو از دو بعد اقتصادی و عمرانی تاثیرگذار است، اظهار کرد: احداث فرودگاه، پایانه ترانزیتی، تعریض جاده‌ها، خیابان‌ها، پارک‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی از جمله اقدامات سازمان برای توسعه منطقه است.

وی با بیان اینکه گمرک منطقه آزاد در اجرای ماده ۱۲ قانون امور گمرکی کمک‌ کار گمرک جمهوری اسلامی ایران است، خاطر نشان کرد: با کمک و همدلی می توانیم ترانزیت این منطقه را به سطح دو برابر افزایش دهیم.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو به تردد سالانه ۳۰۰ هزاردستگاه کامیون از مرز بازرگان اشاره و تصریح کرد: با افتتاح بزرگترین پایانه صادراتی منطقه آزاد ماکو در مساحتی بالغ بر ۱۲ هزار متر مربع که مجهز به ساختمان اداری، بهداشتی، رفاهی، باسکول توزین، امکانات تخلیه و بارگیری، ۱۰ هزار متر مربع انبار سرپوشیده و دو هزار متر مربع هانگار با سیستم اطفاء حریق است، تحول عظیمی در امر تخلیه و بارگیری و ترانزیت در این منطقه صورت خواهد گرفت.

علی اکبری، مدیر کل اداره حمل و نقل و پایانه‌های استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه مرز بازرگان یکی از مهمترین مبادی مرز زمینی کشور از ۲۳ مرز زمینی کل کشور است، اظهار کرد: این مرز تنها دروازه ورود به بازارهای اروپاست که از هر نظر دارای اهمیت است.

وی به تعامل دستگاه‌های موجود در داخل گمرگ اشاره کرد و خاطر نشان کرد: با همکاری و همدلی می‌توان در روان سازی تردد کامیون‌ها در این مرز دست یافت.

آیدین رحمانی مدیر پایانه مرزی بازرگان نیز در این مراسم گزارشی از ۳۰۰ روز مدیریت خود ارائه و جابر اکبر پور، مدیر جدید این پایانه نیز برنامه‌های خود برای تحقق شعار سال در جهت همدلی و همکاری برای رشد و توسعه این پایانه قول مساعد داد.

در پایان این مراسم جابر اکبر پور به عنوان مدیر جدید پایانه مرزی بازرگان معرفی و از زحمات آیدین رحمانی تجلیل بعمل آمد.

http://khabarmaku.ir/wp-content/uploads/2015/11/24290.jpg

http://khabarmaku.ir/wp-content/uploads/2015/11/24288.jpg

http://khabarmaku.ir/wp-content/uploads/2015/11/24289.jpg

حسین فروزان چالدران شوط پلدشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر