کد خبر: 332976 A

استاندار آذربایجان‌غربی عنوان کرد؛

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: حضور نامزدهای انتخاباتی قابل‌مقایسه با دور قبل نیست و نشان می‌دهد فضای باز و نشاط سیاسی و اجتماعی در کشور فراهم شده است.

به گزارش ایلنا، قربانعلی سعادت امروز در حاشیه بازدید از محل ثبت‌نام داوطلبان حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی در فرمانداری ارومیه با حضور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تمامی تدابیر لازم در حوزه‌های مختلف برای برگزاری انتخابات در استان فراهم شده و شرایط شرایط روحی و روانی برای حضور و مشارکت همه مردم در استان اندیشیده شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی درخصوص حضور کاندیداهای ثبت‌نام کننده در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: حضور نامزدهای انتخاباتی قابل‌مقایسه با دور قبل نیست و نشان می‌دهد دولت فضای باز و نشاط سیاسی و اجتماعی را در کشور فراهم کرده است.

DSC_0010.JPG

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید فضای عمومی جامعه را برای مشارکت حداکثری اقشار مختلف فراهم کرده، عنوان کرد: در این دوره استقبال کاندیداها برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بسیار قابل‌توجه و بیش از دو برابر دوره‌های گذشته بوده که این حضور نشان از افزایش امید به آینده در میان مردم در کشور است.

 سعادت با اشاره به استقبال کاندیداهای برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی این حضور و استقبال را نشان از افزایش امید به آینده در میان مردم در کشور دانست که با به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این حس و امید در جامعه ایجاد شده است.

وی در ادامه به حضور قابل توجه بانوان استان در عرصه انتخابات و علاقه‌مندی آنان به مشارکت در عرصه های سیاسی و اجتماعی در کشور اشاره کرد و افزود: امروز می‌بینیم دولت تدبیر و امید فضای عمومی جامعه را برای مشارکت اقشار مختلف مردم و بویژه جوانان در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی در کشور فراهم کرده است.

استاندار آذربایجان‌غربی تاکید کرد: دولت در امر انتخابات دخالت ندارد و شرایط عمومی و فضای رقابتی و به دور از تخریب را برای رقابت افراد فراهم کرده و در صدد حضور و مشارکت مردم در انتخابات هستیم.

سعادت با اشاره به آخرین تعداد ثبت نام دواطلبان حضور در رقابت انتخاباتی مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی تا پایان روز گذشته ۳۱۳ نفر در آذربایجان‌غربی ثبت‌نام کرده بودند که بسیار بیشتر از دوره گذشته بود و امروز نیز شاهد استقبال چشمگیر برای ثبت‌نام هستیم.

وی یاد آور شد: فرایند نام‌نویسی از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان‌رهبری از پنجشنبه هفته گذشته و مجلس شورای اسلامی از شنبه هفته‌جاری آغاز شده بود که ثبت نام کاندیداهای خبرگان رهبری روز چهارشنبه به پایان رسید و ۳۴ نفر در آن ثبت‌نام کردند.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه امسال در آذربایجان‌غربی همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی حضور در فرمانداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر