کد خبر: 336416 A

یک استاد دانشگاه در گفت وگو با ایلنا:

یک استاد و مدرس دانشگاه در کرمانشاه گفت: قانون مهمترین فصل الخطاب است و همگی چه کاندیداهای محترم و چه مردم فهیم باید پایبند قانون باشند.

"یحیی منصوری" از اساتید دانشگاه در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به سخن پرمحتوا و گهر بار بنیانگذار انقلاب اسلامی، باید پی برد که جایگاه مجلس و نمایندگی جایگاه با ارزش و بسیار والایی است که راس امور کشور نامیده شده است، یعنی هر آنچه در خصوص قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون در کشور پیش می آید از مجلس است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: بر اساس اصل 62 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به طور مستقیم (دموکراسی مردمی) و با رای مخفی انتخاب می شوند، تشکیل می شود.

وی افزود: شرایط انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان و کیفیت انتخابات را قانون معین خواهد کرد.

منصوری در ادامه عنوان داشت: حال باید اندیشید نقش و تاثیر مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تا چه حد اهمیت دارد و رای مردم که قانون اساسی آن را مخفی بیان کرده است به چه اندازه ارزشمند است، پس باید به این مهم توجه داشت که همه مردم گرانقدر و نامزدهای محترم که خود نیز داخل در عموم مردم هستند در انتخابات پیش روی چه نقشی را ایفا کنیم تا همچنان انقلاب مان که حاصل رشادت ها و ایثارگری‌های آحاد ملت بوده و کشور و استان شهید پرورمان سربلند و عزت مند این دوره مهم و سرنوشت ساز را با افتخار سپری کند.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: اولین نقش این است همانطوری که اشاره شد قانون مهمترین فصل الخطاب باشد و همگی چه کاندیدای محترم و چه مردم فهیم باید پایبند قانون باشیم و دومین نقش اثربخش مردم که واجد شرایط رای دادن هستند این است تا در عرصه انتخابات و پای صندوق‌های رای حضور پرشور و فعالانه داشته باشیم و بار دیگر با این حضور خود با آرمان‌های انقلاب و امام (ره) و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کنیم و اقتدار کشور در عرصه بین الملل را نشان دهیم.

وی در ادامه افزود: سومین نقش این است با اشاره به اصل قانون اساسی مذکور با رای مخفی خود انتخاب اگاهانه داشته باشیم و کاندیدایی را به عنوان نماینده انتخاب کنیم که اصلح و به تمام معنا برای همه مردم و ملت باشد که بتواند با درایت و تدابیر و تحصیل با قانون گذاری‌اش در مجلس شورای اسلامی تمامی اهداف عالیه انقلاب اسلامی را پیش برده و اثرگذار برای منفعت عموم دیارمان و ملت باشد و تمامی جوانب شرعی و اخلاقی و اجتماعی و سیاسی جایگاه نمایندگی را حفظ و برای مردم که او را انتخاب کرده اند صادقانه و خالصانه تلاش کند.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: پس ضرورتا باید بدانیم ما سه وظیفه مهم در این انتخابات پیش روی داریم: 1)مطیع محض قانون باشیم 2)حضور پرشور و فعالانه در عرصه انتخابات و پای صندوق‌های رای داشته باشیم 3) انتخاب آگاهانه داشته باشیم.

وی عنوان داشت: به امید آنکه همچنان برای انتخابات هفتم اسفند ماه جاری که همراه با انتخابات بسیار مهم و با ارزش مجلس خبرگان رهبری است تمام تلاش خود را با رعایت اخلاقیات، همانطور که پیامبر فرموده‌اند: "بعث مکارم الاخلاق"، و با حضور فعالانه در پای صندوق‌های رای عزت و اقتدار کشورمان را افزون و چشم بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی را کور و حیرت زده کنیم.

استاد دانشگاه امام ره و مقام معظم رهبری انقلاب انقلاب اسلامی قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر