کد خبر: 336512 A

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از صدور مجوز فرآوری برنج در این منطقه خبر داد.

دکتر احمد صادقی گلمکانی در گفت‌وگو با ایلنا اظهار کرد: پس از گذشت ماه‌ها و در پی آزاد شدن ثبت سفارش برنج وارداتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس، مجوز فرآوری و بسته بندی انواع برنج در این منطقه صادر شد.

وی ادامه داد: به دنبال مجوز شماره 54626/210/94 سازمان توسعه تجارت درباره امکان ثبت سفارش برنج وارداتی، اعطای مجوز به شرکت های خواهان تاسیس واحدهای بسته بندی و فرآوری انواع برنج وارداتی آزاد شد.

گلمکانی اضافه کرد: با توجه به نیاز روز افزون منطقه آسیای میانه به واردات انواع برنج، زمینه واردات فله ای انواع برنج داخلی و خارجی به منطقه ویژه فراهم شده و متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش می توانند با بسته بندی و نیازسنجی بازار پر رونق آسیای میانه، نسبت به صادرات این محصول اقدام کنند.

وی با اشاره به پتانسیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس در زمینه ایجاد اشتغال پایدار خاطرنشان کرد: بازار 500 میلیون نفری حوزه  CISو مجاورت این منطقه با مرزهای کشورهای یاد شده در کنار مزایای منحصر به فرد و امکانات زیربنایی آن می تواند امکان اشتغال پایدار و صادرات محصولات ایرانی را به کشورهای آسیای میانه فراهم کند و گام مهمی در زمینه رونق اقتصادی شهرستان سرخس از این راه برداشته شود.

گلمکانی با بیان اینکه روند سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی سرخس با توجه به نگاه مثبت و تعامل با سرمایه گذاران داخلی و خارجی رو به افزایش است، تصریح کرد: هم اکنون درچندین حوزه مختلف از جمله مصالح ساختمانی(کاشی و سرامیک، گچ و ...)،حوزه صنایع غذایی (سیلوهای گندم، پنبه، شیرینی و شکلات)، احداث مینی پالایشگاه، احداث کارخانه تولید چسب و رزین های پودری و رنگی و سایر حوزه ها فعال هستیم.

ایجاد اشتغال برنج پنبه کاشی و سرامیک منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر