کد خبر: 336556 A

رئیس پلیس فتای فارس خبر داد:

رئیس پلیس"فتا"ی استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که با اغفال زنان و دختران از طریق ایجاد گروه‌های دوستی در شبکه‌های اجتماعی و با به دام انداختن تعدادی از کاربران از آنها اخاذی می‌کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سرهنگ "سیدموسی حسینی" در این باره گفت: چندی پیش مردی میانسال با حالتی پریشان به همراه دختر 17ساله خود به پلیس فتا مراجعه و عنوان می کند چند روزی بود که متوجه شدم دخترم آن آرامش همیشگی را ندارد به طوری که اغلب مواقع اضطراب و نگرانی از چهره او کاملا نمایان بود و به طور عجیبی سرگرم گوشی تلفن همراه خود است.

وی ادامه داد: ماجرا را از دخترم پیگیر شدم و او در شرح ماجرا گفت مدتی پیش از طریق یکی از دوستانم با این گروه آشنا شده و در آن عضو شدم، سپس با مدیر گروه که خود را پسری جوان و زیبا معرفی کرد، آشنا شدم. در ادامه با چرب زبانی و دادن وعده ازدواج عکس‌های شخصیم را برای وی ارسال کرده که متاسفانه پس از آن، پیام های تهدید آمیز و خواسته های نامربوط شروع شد.

رئیس پلیس "فتا"ی استان فارس گفت: این دختر پس از پرس و جو از اعضای دیگر گروه متوجه شده نه تنها خودش، بلکه کاربران دیگری نیز در این گروه اغفال شده اند.

سرهنگ "حسینی" ادامه داد: با مطرح شدن این موضوع تیمی از اداره مبارزه با جرائم سایبری تشکیل و ماموران با اقداماتی فنی و تخصصی، موفق به شناسایی متهم شدند.

وی افزود: متهم که مردی 38 ساله ساکن شیراز است، در ابتدا منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه ای می‌شود اما در ادامه با دیدن مستندات و ادله دیجیتال به بزه انتسابی خود اعتراف کرده و مشخص می شود وی به دلیل مشکلات روحی و روانی، اقدام به چنین عمل مجرمانه ای کرده است.

رئیس پلیس "فتا"ی استان فارس از والدین درخواست کرد با پیشرفت‌های تکنولوژی و ظهور اپلیکیشن‌های مختلف ارتباطاتی، اطلاعات و آگاهی خود را در این زمینه بالا برده و با ایجاد ارتباط مثبت و مفید با فرزندان خود آن ها را در این فضا تنها نگذارند.

رییس پلیس فتا- شبکه های مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر