کد خبر: 337906 A

استاندار اصفهان مطرح کرد:

استاندار اصفهان گفت: ایران به عنوان دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه امروز امن‌ترین و باثبات‌ترین کشور منطقه است که با بهره گیری از دموکراسی دینی و در پرتو امامت و ولایت و تدابیر دولت بستر سرمایه گذاری خارجی را فراهم کرده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور در همایش فرصت‌های سرمایه گذاری شهر خلاق اظهارکرد: استان اصفهان در افق 1404 استانی دست یافته به جایگاه برتر اقتصادی و مبتنی بر علم و فناوری و رشد سریع پایدار اقتصادی و متکی بر امنیت اقتصادی و اکولوژیکی خواهد بود.

وی افزود: سند آمایش سرزمین در همین راستا تدوین شده و در کلیه سیاست ها و برنامه ریزی ها تلاش در جهت تحقق این جایگاه هدف نهایی است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: دستیابی به این امر الزامات خاص خود را می طلبد که از مهمترین آنها تحقق رشد بالای اقتصادی و در نتیجه تامین منابع مالی و علم و تکنولوژی است. از این رو جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی نه به عنوان یک انتخاب بلکه یک ضرورت محسوب می شود.

زرگرپور خاطرنشان کرد: هر چند تامین منابع مالی مهمترین هدف در جذب سرمایه گذاری خارجی است، ولی انتقال فناوری و تکنولوژی های جدید، دستیابی به بازارهای بین المللی، صادرات محصولات، افزایش کارایی و انتقال دانش مدیریت و اقتصاد بین الملل در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر ظرفیت داخلی از طریق تعامل سازنده با کشورهای جهان مورد اهتمام ویژه استان در این عرصه است.

وی با اشاره به اینکه با رویکرد دولت تدبیرو امید بستر مناسب برای جذب سرمایه گذار فراهم شده است، اظهارکرد: سه عامل اقتصادی بسترقانونی مناسب، محیط اقتصاد کلان باثبات و فضای مناسب کسب و کار و زیرساخت های مورد نیاز در انتخاب مکان مناسب برای سرمایه گذاری خارجی تاثیرگذار است.

استاندار اصفهان ادامه داد: قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذار خارجی از بهترین قوانین موجود در دنیا است که حمایت های لازم از سرمایه گذاران را به عمل آورده و مشوق هایی در زمینه صدور مجوز گمرکی و برای سود آورتر کردن سرمایه گذاری ها فراهم کرده است.

زرگرپور بیان کرد: ایجاد ثبات از جمله رویکردهای تدبیر و امید بوده که در دو سال اخیر با اعمال سیاست ها و مدیریت صحیح موفقیت های چشمگیری نیز حاصل نموده است.

وی گفت: برقراری انضباط پولی و مالی، کاهش بیش از 30 درصدی نرخ تورم، تحریک رشد اقتصادی، بهبود جایگاه بین المللی در شاخص کسب و کار بخشی از نتایح حاصل در این زمینه است که به طور حتم ضریب امنیت سرمایه گذاران در کوتاه مدت و بلند مدت را بهبود خواهد بخشید.

استاندار اصفهان ادامه داد: درزمینه زیرساختها نیز ایران به عنوان دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه امروز امن ترین و باثبات ترین کشور منطقه است که با بهره گیری از دموکراسی دینی و در پرتو امامت و ولایت و تدابیر دولت بستر سرمایه گذاری خارجی را فراهم نموده است.

زرگرپوراظهارکرد: وجود نیروی انسانی تحصیلکرد و جوان، بخش خصوصی توانمند، بازارهای گسترده داخلی و منطقه ای، عوامل تولید و منابع طبیعی فراوان از جمله زیرساخت های مورد نیاز است که در حد مطلوب در کشور واستان فراهم شده است.

وی بیان کرد: در شرایط موجود جذب سرمایه گذارخارجی از رویکردهای اصلی دولت و مدیریت استان است که بر این اساس بسترهای قانونی مورد نیاز فراهم شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان به تنهایی از کشورهای همسایه بزرگتر و دارای ویژگی های سرمایه گذاری متعدد است، گفت: اصفهان مرکز کشور و دارای آب و هوایی چهار فصل با جمعیتی پنج میلیونی، هفت درصد تولید ناخالص داخلی کشور، 160 آموزشگاه عالی، رتبه اول بزرگراه‌های کشور، رتبه دوم صادرات غیرنفتی و با جاذبه‌های گردشگری و میراثی جهانی، 15 درصد ارزش افزوده صنعت و معدن کشور و رتبه اول در تولید سنگ، تولید 70 درصد آهن و فولادکشور، 60 درصد طلای ساخته و 21 درصد فراورده های نفتی و عضو شبکه جهانی شهر خلاق و پایتخت صنایع دستی را دارد، با توجه به همه این داشته‌ها، به عنوان محل مناسبی برای سرمایه گذاری مطرح است.  

زرگرپور با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت های گردشگری، علم و فناوری و فرهنگ و هنر از مهمترین جهت گیری های توسعه استان برای سرمایه گذاری تعیین شده است، گفت: رویکرد اصلی استان در جذب سرمایه گذاری توسعه فعالیت پاک و سازگار با محیط زیست، تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، محصولات کم آب و صادراتی و تولید انرژی های نو و ارتقا سطح تکنولوژی های مزیت دار موجود، تکمیل زنجیره های تولید، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و حمل و نقل ریلی و هوایی و خدمات برتر تجاری، درمانی فنی و مهندسی تبیین شده است.

وی تاکیدکرد: ایران اقصاد نوظهور آینده است و بر اساس اعلام بانک جهانی رشد اقتصادی 6 درصد در سال 2016 پیش بینی شده است.

استان اصفهان توسعه پایدار سرمایه گذاری خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر