کد خبر: 342178 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس هیات مدیره کانون زنان بازرگان خراسان گفت: قاچاق 2.5 میلیارد دلاری پوشاک، این صنعت را از ثروت آفرینی و تولید اشتغال باز داشته است.

نسرین یوسفی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، برنامه توسعه اقتصادی در صنعت پوشاک را نیازمند بازنگری اساسی دانست و افزود: در شرایطی که کل صادرات غیر نفتی ایران در نه ماه گذشته، 33 میلیارد دلار بوده است، ما شاهد صادرات 30 میلیارد دلاری کشور ترکیه در یک سال و تنها در صنعت پوشاک هستیم.

یوسفی با اشاره به تولید ثروت توسط این صنعت در ترکیه، اظهار داشت:  این صنعت با سرمایه اندک می تواند به ثروت آفرینی و تولید اشتغال منجر شود ولی در حال حاضر با قاچاق 2.5 میلیارد دلاری پوشاک در کشور، این روند دچار مشکل شده است.

وی الگوبرداری از صنایع کشورهای توسعه یافته و الگوسازی آن در کشور را امری ضروری دانست و عنوان داشت : با وجود نیروهای جوان در کشور، باید بستر این اتفاق به راحتی فراهم شود ولی ضعف در انجام کامل فرآیند کسب و کار ، موضوعی است که در کشور هنوز برای آن برنامه‌ای جامع و در عین حال عملیاتی تدوین نشده است.

این کارآفرین برتر کشور، راهکارهای موجود در حل این معضل را آموزش و تربیت طراحان، بکارگیری محققان بازار ، روش‌های تولید ، بهره وری و تقویت شبکه های فروش برشمرد.

اشتغال ثروت زنان صنعت هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر