کد خبر: 342220 A

رییس دبیرخانه ادیان توحیدی در هفتمین همایش ادیان توحیدی:

رییس دبیرخانه ادیان توحیدی گفت: همزیستی ادیان در ایران امری اعتلایی است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی در هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی اظهارکرد: شهر اصفهان از دیرباز با تاسیس مرکز صفاخانه در محله جلفا توسط حاج آقا نورالله اصفهانی به عنوان یکی از مراکز گفتگوی ادیان توحیدی شناخته شده است و جای خرسندی است بگویم همزیستی ادیان توحیدی در اصفهان نه تنها امری مسالمت آمیز بلکه امری اعتلایی در زمینه های مختلف هنری، اقتصادی و ... است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر این همایش در آستانه سالگرد انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک رویداد تحول آفرین در حوزه دین برگزار می شود که پیروزی برجام با مدد الهی و تدابیر هوشمندانه رهبر انقلاب و رییس جمهور محترم و فرزندان حوزه دیپلماسی کشور در این ایام بر شادی مردم و ما افزوده است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد همایش ادیان توحیدی پرداخت و افزود: دبیرخانه این همایش از سال 89 شکل گرفت و اکنون هفتمین سال خود را برگزار می نماید.

ارزانی ادامه داد: تولید و نشر مقالات علمی، فعالیت های بین ادیانی، چاپ نشریه و بیانیه و برگزاری همایش های ملی و بین المللی از جمله فعالیت های آن است.

وی تصریح کرد: دبیرخانه همایش ادیان توحیدی در سال گذشته از ایران و هشت کشور جهان در چهار محور اصلی علمی و تخصصی 206 مقاله دریافت کرد که 99 مقاله برگزیده شد و در پنج جلد به چاپ رسید که از این میان 13 مقاله برتر در مجلات علمی پژوهشی به چاپ رسیدند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: دبیرخانه این همایش همواره از حمایت های مادی و معنوی علما و مراجع دین برخوردار بوده و امیداریم که مسئولین محترم برای راه اندازی مجدد صفاخانه در اصفهان حمایت قابل توجهی بنمایند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادیان توحیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر