کد خبر: 342222 A

استاندار اصفهان:

استاندار اصفهان گفت: ادیان توحیدی جلوه‌گاهی زیبا از مدنیت و معنویتی است و پیام آوران الهی در همه ی عصرها و نسل ها پیام صلح و محبت را به بشریت هدیه داده اند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور در هفتمین همایش بین‌المللی ادیان توحیدی که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستیار ویژه ی رئیس جمهور در ادیان، اقوام و اقلیت‌های مذهبی  برگزار شد، اظهار داشت:جهان امروز عرصه فرهنگ ها و تمدن هاست و تمدن های بزرگ جولانگاه نگاه های مادی است.

وی ادامه داد: ادیان توحیدی جلوه‌گاهی زیبا از مدنیت و معنویتی است که هر چند ریشه در متن اجتماعات بشری دوانیده  ولی آبشخور اصلی آن‌ اندیشه های آسمانی است که پیام آوران الهی در همه ی عصرها و نسل ها پیام صلح و محبت را به بشریت هدیه داده اند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه دین در معنای مطلق آن جوهره ی حیات سعادتمندانه است، تصریح کرد: همه ی ادیان توحیدی علیرغم وجوه اختلاف در روش و منش، اما بطن و ذات خود به یگانگی وحدانیت خدا و شأنیت انسان به عنوان خلیفه الهی در روی زمین اعتقاد و اعتراف داشته و این موضوع سرآغاز هم پیوندی و هم زیستی جوامعی است که مشرب معنوی آنها الهی است.

زرگرپور افزود:  دنیای امروز که متاسفانه در اغلب موارد تهی از معنویت و سرشار از خشونت و سرگشتگی هویتی است و به واسطه دوری از اندیشه های آسمانی و الهی، در قعر فلاکت دست و پا می زند در عین حال می کوشد تا دیگران را نیز از این صراط حمید منحرف و گمراه سازد.

وی یادآور شد: دنیای امروز دشمنی دیرینه با حرکت بر مبنای آرمان های آسمانی داشته و این ستیز را آشکار و نهان در جوامع مختلف به آزمون و عمل نشان داده است.

استاندار اصفهان اظهارداشت: نفوذ فکری و فرهنگی در اجتماعات و مکاتب دینی با روش های مختلف برای القای شبهات تفرقه افکنانه از یک سو و ایجاد رعب و خشونت و در شکل ملموس تر گسترش افراطی گری برای ایجاد هرج و مرج و بی انضباطی و فرصت سازی برای حاکمیت، ماده گرایی و نحله های شیطانی دیگر، وجهه ی همت کشورهای سلطه است.

زرگرپور افزود: از سوی دیگر حقانیت موحدان الهی و باورهای عمیق عقیدتی و مذهبی و ادیان توحیدی نقطه  قوت و سرمایه ای است که همه  دشمنان ادیان توحیدی در صدد چپاول گری و اضمحلال آن هستند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی از سوی مقام معظم رهبری، بیان کرد: امسال فصلی روشن و امیدوارکننده برای تقریب مذاهب و ادیان توحیدی بود تا عملا این شعار جامه تحقق بر تن کند.

استاندار اصفهان اضافه کرد: دقیقا در عصری که استکبار جهانی و ایادی آن جهان را با تروریسم بین الملل دستخوش آشوب و ارعاب و تهدید و ناامنی ساخته است سلاح همدلی و همزبانی و هوشیاری در پاسداشت تحکیم وحدت و تقویت و تعمیق اشتراکات عقیدتی و ایمانی بهترین و موثرترین استراتژی در مهار افراطی گری های باطل و خنثی سازی خشونت ها و خونریزی هایی است که خواسته و ناخواسته فرق و ادیان مختلف را درگیر آن ساخته است.

زرگرپور برپایی همایش بین‌المللی ادیان توحیدی را فرصت طلایی و ابتکاری هوشمندانه و نقطه ی قوتی برای خنثی سازی نقشه های شیطانی استکبار جهانی در کشور و منطقه دانست و گفت: بر این باورم که دبیرخانه ی ادیان توحیدی باید با گام های استوارتری در جهت گسترش همدلی و همزبانی ادیان و هموطنان اقلیت های دینی از طریق اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ... قدم بردارد و مثل همیشه با ایجاد فضایی صمیمی و پرمحبت همچنان صلاحیت برتری و حقانیت نگاه توحیدی بر سایر مظاهر مدعی دنیای امروز را به اثبات برساند.

استان اصفهان ادیان توحیدی صلح و آشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر