کد خبر: 352262 A

رئیس دانشگاه شیراز

ایلنا: رئیس دانشگاه شیراز گفت: پیام اصلی مردم در انتخابات اخیر خواست و اراده برای تعقل در اداره کشور بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، مجید ارشاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود، گفت: مردم در انتخابات پیام روشن و واضح خود را اعلام کردند و اکنون نوبت مسئولان است که به خواست مردم توجه کرده و با همدلی کشور را در مسیر صحیح راهبری کنند.

ارشاد با تشکر از استاندار فارس برای حل مشکل فی‌مابین دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه شیراز، اظهار کرد: این موضوع وقت و انرژی زیادی را از دانشگاه گرفته بود که درایت استاندار فارس موجب شد از رودررویی دو دانشگاه بزرگ و مطرح کشور جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه شیراز تاکید کرد: حل این مشکل نشان داد که انتخاب شایسته مدیران چقدر می‌تواند به رفع مشکلات کمک کند و سرمایه، وقت وانرژی مدیران مصروف توسعه و پیشرفت در حوزه تحت مدیریت خود شود.

وی به ارائه گزارش عملکرد دانشگاه شیراز در حوزه‌های مختلف پرداخت و افزود: دانشگاه شیراز موفق به انعقاد قراردادهای مهمی در حوزه نفت با وزارتخانه مربوطه شده است.

ارشاد ارزش قراردادهای نفتی را بیش از 300 میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: قراردادهای دیگری نیز با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شهرداری شیراز، مترو و سازمان ترافیک منعقد شده است.

رئیس دانشگاه شیراز از ایجاد مرکز شتاب دهی در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این مرکز فارغ التحصیلان و کسانی که دارای اندیشه وایده نو هستند به ارئه ایده می‌پردازند و چنانچه ایده آنها قابلیت اجرایی داشته باشند مورد حمایت سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد و به تولید می‌رسد.

وی از دستاآورد هایی مانند قرار گرفتن دانشگاه شیراز در زمره 1 درصد دانشگاه‌های جهان درسال 1394 و انتخاب این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه بعد از تهران خبر داد و گفت: در سال گذشته 9 مورداختراع از این دانشگاه در کشورویک اختراع نیز در دنیا به ثبت رسیده است.

ارشاد با بیان اینکه فرهنگ را نمی‌شود با بخشنامه اصلاح کرد، به گزارش فعالیت‌های بخش فرهنگی دانشگاه شیراز پرداخت و تاکید کرد: این دانشگاه زمینه‌ای مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان فراهم کرده است.

انتخابات دانشگاه شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر