کد خبر: 352368 A

توزیع 120 هزار اصله نهال در جنوب تهران؛

معاون امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 از آغاز اجرای طرح نهضت درخت کاری در این منطقه جنوبی خبرداد.

سعید شیرازی با بیان این مطلب به خبرنگار ایلنا در جنوب استان‌تهران گفت: به منظور توسعه فضاهای سبز شهری و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست، به مناسبت هفته منابع طبیعی، طرح نهضت درخت کاری در این منطقه جنوبی آغاز شده و علاوه بر کاشت نهال در معابر، بوستان‌ها و حریم جنگل‌کاری‌ها، ظرفیت توزیع رایگان هزاران نهال در منازل، مجتمع‌های اداری و مسکونی و ... از سوی مدیریت شهری این منطقه جنوبی فراهم شده است.

شیرازی به ظرفیت توزیع 120 هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر برای این طرح اشاره کرد و افزود: شهروندان علاقه‌مند می‌توانند تقاضاهای خود را از طریق سامانه اینترنتی به آدرس  http://derakht.tehran.irو یا http://137.tehran.ir ثبت کنند و یا با سامانه تلفنی 137 تماس بگیرند.

وی با اشاره به اینکه حفظ و نگهداری از نهال‌ها بعد از کاشت به عهده ساکنین است، ادامه داد: نهال‌ها متناسب با شرایط اقلیمی و سازگار با محیط اهدا می‌شود.

شیرازی به اهمیت آموزش‌های شهروندی نیز اشاره کرد و گفت: به منظور ارائه آموزش‌های تخصصی، همراه با عوامل اجرایی کاشت نهال، کارشناسان کشاورزی نیز اعزام می‌شوند.

معاون شهردار منطقه 20 در پایان یادآور شد: شهروندان برای بهره‌مندی از دیگر آموزش‌های مرتبط با فضاهای سبز می‌توانند به مرکز تحقیقات و مشاوره گل و گیاه شهرداری منطقه 20 واقع در بزرگراه شهید کریمی بوستان فجر مراجعه کنند و یا جهت مشاوره با شماره 33742821 تماس بگیرند.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

شیرازی نهال شهرداری منطقه 20
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر