کد خبر: 356220 A

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

ایلنا: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ۵۰۰ پروژه گردشگری در استان‌ها در حال اجرا است که در مدت زمان تعیین شده تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ مسعود سلطانی‌فر در حاشیه افتتاح دهکده گردشگری دریایی پازارگاد در عسلویه با بیان اینکه طرح‌های گردشگری از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است, افزود: گردشگری دریایی یکی از اولویت‌های این سازمان است که از سواحل استان‌ها در این راستا بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳ هزار کیلومتر نوار ساحلی در استان‌ها برای اجرای طرح‌های گردشگری دریایی اختصاص یافته است خاطر نشان کرد: با بررسی‌های انجام شده ۳ هزار کیلومتر نوار ساحلی در استان‌های مختلف برای اجرای طرح‌های گردشگری دریایی اختصاص یافته است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه ۷ دهکده ساحلی در استان‌ها ایجاد می‌شود گفت: در این راستا در ۷ استان ۷ دهکده دریایی طراحی شده که نخسین دهکده گردشگری دریایی در بوشهر امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه اجرای طرح دهکده گردشگری ساحلی بوشهر در مدت کوتاهی اجرا شد افزود: این طرح در مدت کوتاه اجرایی شده که دارای امکانات مهم گردشگری، رفاهی، خدماتی و تفریحی است.

وی با اشاره به اجرای دهکده گردشگری پازارگاد در منطقه عسلویه بیان کرد: این دهکده برای بهره‌مندی کارکنان پارس جنوبی و سایر قشرهای مردم راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر استفاده از توانمندی بخش خصوصی در اجرای طرح‌های گردشگری افزود: برای ورود بخش خصوصی به طرح‌های گردشگری امکانات لازم فراهم شده و این بخش مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه درآمدهای گردشگری مورد توجه قرار دارد گفت: با توجه به ظرفیت‌های مهمی که در حوزه گردشگری در استان‌ها است باید درآمدهای گردشگری جایگزین درآمدهای نفت شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش سه برابری تعداد گردشگران در کشور در دو سال گذشته تاکنون خبرداد.

صنایع دستی و گردشگری قیمت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر