کد خبر: 361547 A

دبیر اجرایی خانه‌کارگر استان همدان:

کارگران در کشور در اجرای دستورات رهبری مبنی بر اجرای اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارند.

به گزارش ایلنا از همدان، دبیراجرایی خانه کارگر استان همدان در اولین جلسه ستاد هفته کارگر با بیان اینکه نام گذاری سال جدید به نام "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" را یک راهبرد بسیار کارآمد برای تمامی دستگاه ها به منظور پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی دانست و گفت: اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی، همدلی و همزبانی همگان محقق می شود و همه باید فرمایشات مقام معظم رهبری را مبنای عمل و فعالیت خود قرار دهند.

چنگیز اصلانی اظهار داشت: نیاز ایجاد اقتصاد مقاومتی یعنی تمام نیازهای  جامعه در خود کشور تامین شود و ما احتیاجی به کشورهای بیگانه نداشته باشیم.

وی با این عنوان که نامگذاری 11 اردیبهشت به نام روز جهانی کارو کارگر در حقیقت ادای دین آحاد مردم به این قشر زحمت کش جامعه است، افزود: مسئولان باید به ارزش‌های والای کارگران و کارآفرینان ارج نهند و حمایت از واحدهای تولیدی و اشتغال را در اولویت قرار دهند.

اصلانی ایجاد امنیت شغلی، رفع تبعیض، قراردادها و کارگران قراردادی، فعال شدن کلیه تشکلات و شوراهای اسلامی کارگری در شرکت‌ها و واحدهای کارگری ، بهبود معیشت کارگری ، موضوع درمان و استقلال بیمه تامین اجتماعی و بیمه شدن آنها را مهمترین مشکلات کارگران بیان کرد.

دبیراجرایی خانه کارگر تصریح کرد: اگر نیازهای کشور رفع و چرخش اقتصادی و چرخ تولید در کشورمان روند مناسبتری داشته باشد ما به اصل مهمی که مقام معظم رهبری تاکید کردند می‌رسیم.

اصلانی حضور کارگران در مرقد مطهر حضرت امام(ره)، برگزاری دهمین جشنواره نشان خدمت به قانون کار، گردهمایی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، دیدار کارگران با مقام معظم رهبری، مراسم تجلیل از زنان کارگر، راهپیمایی کارگران در سراسر کشور را از اهم برنامه های هفته کارگر عنوان کرد.

وی از دیگر برنامه های هفته کارگر را دیدار نمایندگان کارگری با روسای قوا و مراجع نظام، برگزاری محافل انس با قرآن در کارخانجات، برگزاری مسابقات ورزشی کارگران و بازنشستگان، پخش گزارش های ویژه کارگری توسط سازمان صدا و سیما، اهداء شاخه گل به کارگران به مناسبت هفته کارگرو مشاوره رایگان کارگران و خانواده های ایشان در کلانتریهای سراسر کشور اعلام کرد.

وی در پایان از تمامی دستگاه های مرتبط خواست تا باهمکاری مناسب به هرچه بهتر برگزار شدن هفته کارگر کمک کنند.

استان همدان اقتصاد مقاومتی جامعه درمان مراسم تجلیل از زنان کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر