کد خبر: 363814 A

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور:

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور گفت:تمدن تئاتری کشور ما برخاسته از ظرفیت تئاتر استان بوشهر است.

به گزارش ایلنا از بوشهر، ارمغان بهداروند پیش از برگزاری انتخابات هیات رئیسه انجمن نمایش استان بوشهر که روز گذشته در محل آمفی‌تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برگزار شد، ضمن مبارک‌خواندن تقارن میلاد مولود کعبه با این رویداد تئاتری گفت: استان بوشهر از جمله استان‌هایی است که می‌توان در حوزه تئا‌تر، قدیمی‌ترین تاریخچه را به‌آن نسبت داد. تمدن تئاتری کشور ما برخاسته از ظرفیت استان بوشهر بوده است و این مسئله جای مباهات دارد ولی از سوی دیگر نیز انتظار ما را از این اقلیم بالا خواهد برد.

بهداروند افزود: واگذاری مدیریت و اختیار تئا‌تر استان‌ها به تصمیم هنرمندان از این بابت است که به‌نوعی مشارکت دلسوزانه و فرآیند متعهدانه بین هنرمندان و عرصه حاکمیتی دولت در استان‌ها که‌‌ همان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است، رقم بزنیم.

او اظهار داشت: امیدواریم نتیجه انتخابات در تمام استان‌ها به‌ویژه استان بوشهر که برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است، نتیجه‌ای باشد که به تعالی تئا‌تر و به توسعه فرهنگ تئا‌تر به‌عنوان یک هنر جامعه‌محور و جامعه‌اندیش ختم شود.

بهداروند با بیان این‌که هنرمندان روایت‌گران روزگار خویش هستند، ادامه داد: امیدواریم هیاتی که مدیریت تئا‌تر را برعهده می‌گیرد، عرصه روزگار خویش را در با پرهیز از هرگونه محدودیت‌ مثل محدودیت از طریق گروه‌ها، ارجحیت‌دادن به شخص، گروه و یا تفکر خاصی تنها به فکر تئا‌تر باشند. زیرا که اگر ما به‌عنوان جامعه هنری به فکر خودمان نباشیم، کمتر فرصتی پیش خواهد آمد که به ما بیندیشند و فرصت تعالی و توسعه داشته باشیم.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور همچنین گفت: در روزگاری که مشکلات متعددی در کشور توسعه پیدا کرده، هنر و فرهنگ کم‌رنگ‌تر از دیروز به‌چشم خواهد آمد.

ارمغان بهداروند ضمن تشکر از همه کسانی که در دوره گذشته در حوزه انجمن نمایش تلاش کردند، از عدم حضور جهانشیر یاراحمدی، رئیس پیشین انجمن نمایش استان در لیست نامزدهای این دوره گلایه کرده و افزود: دوست داشتیم در فرصت پیش رو در کنار دوستان جدید شرکت‌کننده تجربیات خود را انتقال داده و مشارکت می‌کردند که بنا به‌دلایل شخصی و کاری متاسفانه از این کار امتناع کردند. ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان خواستار کمک و همکاری وی در این زمینه هستیم.

او در پایان با ابراز تشکر و قدردانی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به جهت ایجاد فرصت‌های خوب تئاتری برای هنرمندان گفت: انتظار داشتیم در استانی که شاهد حضور مدیرکلی موفق از جامعه بانوان هستیم، لیست نامزدهای هیات رئیسه انجمن نمایش، مزین به نام چندین تن از بانوان هنرمند باشد و انجمن از تلاش و توانمندی هنرمندان زن هم استفاده می‌کرد.

سودابه زیارتی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور تئاتر بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر