کد خبر: 368544 A

استاندار البرز مطرح کرد:

استاندار البرز با اشاره به ضرورت اهمیت ایجاد فضایی آرام و اطمینان بخش در جذب سرمایه گذاری خارجی کشور گفت: نقد مکرر برجام به اعتماد سرمایه گذاران خارجی لطمه می زند.

به گزارش ایلنا در البرز، سیدحمید طهائی امروز در نشست شورای اداری استان با اشاره به انتقادات مطرح شده در مورد برجام گفت: از آنجایی که سرمایه گذاران به پشتوانه اجرایی شدن برجام قصد سرمایه‌گذاری در کشور دارند  گاهی این نقد‌ها منجر به نگرانی سرمایه گذاران در رابطه با امنیت سرمایه گذاری می‌شود.

طهائی افزود: اگر شرکت‌های خارجی وارد کشور شده و تکنولوژی روز دنیا را به استان آورند می‌توانیم در بازار‌های خارجی محصولات خود را عرضه کرده و به رونق تولید و اقتصاد کشور کمک شایانی کنیم.

وی در ادامه گفت: در شرایط فعلی نیاز است که با پیروی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی از تعطیلی بخش تولید جلوگیری شده و به حل مشکلات واحدهای صنعتی بیش از پیش کمک شود.

طهایی در ادامه با اشاره به دستاوردهای برجام در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی البرز خاطرنشان کرد: در این استان، پس از تصویب برجام ۱۲ تفاهم نامه با شرکت‌های خارجی به ارزش هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته که تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان محقق شده و در این ارتباط بستر اشتغال برای ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

استاندار البرز در ادامه با اشاره به ضرورت همیاری و کمک همگانی به رشد اقتصادی و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور گفت: همه باید تلاش کنند بنا به مصلحت کشور از هر موضوعی در جهت رسیدن به همراهی و تلاش برای از بین بردن ضعف‌های احتمالی استفاده کنند، چرا که در ‌‌نهایت این سنگ اندازی‌ها رشد اشتغال و افزایش درآمدهای ملی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برجام نشست شورای اداری استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر