کد خبر: 368605 A

نسبت به پایان شهریور ماه ۹۴

ایلنا: معاون عمرانی استاندارآذربایجان غربی، از افزایش بیش از یک متری تراز دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، «تقی کهوریان» در نشست بررسی روند اجرای پروژه‌های مصوب و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دریاچه ارومیه گفت: به لطف خداوند متعال با افزایش میزان بارش‌ها وبا اقداماتی که از سوی دستگاه‌های اجرایی در امر کنترل و مدیریت منابع آب در حوضه آبریز دریاچه انجام گرفت براساس آخرین گزارش‌ها، اکنون تراز آبی دریاچه ارومیه نسبت به پایان شهریور ماه ۹۴ بیش از ۱۰۲ سانتی متر افزایش ارتفاع دارد و در مقایسه با مدت مشابه پارسال نیز ۴۲ سانتیمترافزایش یافته است.

وی افزود: در کنار افزایش ۳.۹ میلیمتری بارش‌ها نسبت به سال زارعی پارسال اقداماتی که در قالب پروژه‌های ۲۶ گانه ستاد احیای دریاچه ارومیه از جمله لایروبی انهار و هدایت آب‌ها به بستر دریاچه منجر به تغییر وضعیت دریاچه شده است.

تقی کهوریان به برنامه‌های فرهنگی دستگاه‌های اجرایی نیز اشاره‌ کرد و خاطرنشان کرد: در جلسات متعددی که با حضور مدیران اجرایی استان برگزار شده است رئوس برنامه‌های فرهنگی و مجموعه اقدامات در حوزه فرمانداری‌ها و دستگاههای اجرایی برای سال جاری تعیین و به مرحله اجرا وارد شده است.

در ادامه این جلسه مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی در گزارشی آخرین وضعیت پروژه‌های اجرایی و برنامه‌های فرهنگی هریک از دستگاه‌های متولی دراین امر را تشریح کرد.

دریاچه ارومیه ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر