کد خبر: 369073 A

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران زنجان:

ایلنا: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: حداقل دستمزد در کشورهایی پاسخ می‌دهد که نرخ تورم آنها کمتر از دو درصد باشد ولی در کشورهایی که با تلاطم اقتصادی و نرخ‌های تورم بالا روبرو هستند تنها با اصلاح ساختار اقتصاد است که مزد، قدرت پس‌انداز پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، سید حسن هفده تن، امروز یکشنبه (19اردیبهشت) در حاشیه کارگاه آموزشی بهبود عملکرد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی کشور، درجمع خبرنگاران، با بیان اینکه در اثر کاهش هزینه‌های تمام شده تولید، کارفرما نیز سهم مزد را بالا می‌برد، تاکید کرد: در آن صورت افزایش دستمزد به مراتب بالاتر از افزایش حداقل دستمزد فرد خواهد شد.

هفده تن ، ادامه داد: بر اساس تجربه‌هایی که در کشور داشتیم با وجود افزایش بسیار بالای حداقل دستمزد در چند دوره، عقب افتادگی مزد واقعی در کشور جبران نشد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت بیش از 12هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور خبر داد و افزود: بالغ بر دو هزار و 700 مورد از این تشکل‌ها در دولت یازدهم فعالیت خود را شروع کرده‌اند.

هفده تن با تاکید بر اینکه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی نباید جزیره‌ای عمل کنند، افزود: در زمان حاضر ما نیازمند طراحی تشکل‌های بزرگ با شاخص جدید هستیم تا با سهم‌بری از ارزش افزوده، با تعامل و مشارکت پذیری در نهادهای تصمیم سازی و اصلاح قوانین به نفع تولید کشور، وضعیت اقتصاد کشور را ارتقا دهند.

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان، با اشاره به اینکه دولت یازدهم به ظرفیت‌های شریک‌های اجتماعی در تحقق توسعه متوازن و پایدار باور دارد، خاطرنشان کرد:  با تحقق رشد اقتصادی شش درصدی که زمینه آن تا اندازه‌ای فراهم شده است، میانگین درآمد و سطح رفاه جامعه بالا می‌رود و مزد، قدرت واقعی خرید و پس انداز را پیدا می‌کند.

تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر