کد خبر: 371215 A

منتخب مردم اراک در دفتر خبرگزاری ایلنا:

منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در اولین حضور مطبوعاتی خود بعد از پیروزی در انتخابات مجلس، شامگاه شنبه در دفتر خبرگزاری ایلنا در اراک حاضر شد و با مدیریت و کارکنان این دفتر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، سید مهدی مقدسی در جریان این بازدید ضمن تشکر از مردم به منظور حضور پرشور خود در دو مرحله انتخابات گفت: مردم به تکلیف خود عمل کردند و تا قبل از پایان اعلام نتایج انتخابات رقابت برای خدمت بین کاندیداها وجود داشت و بعد از اعلام نتایج به یاری خدا رفاقت برای خدمت خواهد بود .

منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب گفت: افراد توانمند زیادی در عرصه رقابت های انتخاباتی حاضر بودند و برخی در مرحله تأیید صلاحیت‌ها جا ماندند و برخی نیز در عرصه انتخابات نتوانستند رأی مردم را کسب کنند ولی همه این افراد با نیت خدمت صادقانه وارد عرصه شده بودند و من به عنوان منتخب مردم از همین رسانه اعلام می کنم که آماده هستم تا این افراد برنامه های خود را به بنده ارائه کنند تا برخی از وجوه برنامه ها را که غیر مشترک بوده پیگیری و اجرایی کنیم.

مقدسی افزود: بنده به عنوان خادم ملت در مجلس حتما از نظرات نمایندگان ادوار مجلس حتی نمایندگان دوره نهم در صورت تمایل استفاده خواهم کرد.

منتخب مردم در ادامه این بازدید گفت: تشکیل اتاق‌های فکر و کمیته های تخصصی یکی از برنامه های بنده خواهد بود و از نقطه نظرات ارزشمند صاحب نظران در تمامی حوزه ها بهره مند خواهم شد .

مقدسی گفت: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه در دستور کار مجلس دهم قرار گرفته سعی می‌کنم از طریق دریافت نظرات اتاق های فکر و لحاظ کردن آنها به غنای مصوبات مجلس کمک کنیم .

منتخب مردم در مجلس دهم خاطرنشان ساخت: اگر بنده موفقیتی در پست‌های مدیریتی خود داشته ام به خاطر استفاده از اتاق‌های فکر بوده است .

نماینده مردم اراک در مجلس دهم سپس با اشاره به انتخاب سایر نمایندگان حوزه های انتخابیه استان گفت: بحث همگرایی بین نمایندگان استان می بایست بسیار قوی پیگیری شود و در برخی وجوه استانی کارها می بایست به صورت مشترک و با هماهنگی و همگرایی کامل پیگیری شود تا مشکلات کاهش یابد و شاهد رونق و شکوفایی در استان باشیم .

مقدسی یادآور شد: به منظور همگرایی بین دو نماینده مردم شهرستان‌های اراک کمیجان و خنداب دفتر مشترکی را با دیگر منتخب مردم جناب آقای دکتر کریمی ایجاد خواهیم کرد و برخی مطالبات عمومی را به صورت مشترک پیگیری خواهیم کرد .

سید مهدی مقدسی سپس با اشاره به مشکلات پیش روی کشور گفت: اقتصاد و معیشت مردم اولویت اساسی و اصلی مردم است و توجه به اقتصاد مردمی که با امید به عقلانیت به پای صندوق‌های رأی آمده اند و خواهان آرامش و ثبات و رونق اقتصادی هستند یک وظیفه اساسی است .

مقدسی با اشاره به جلسه ای که با دکتر روحانی رئیس جمهور و برخی از اعضای تیم اقتصادی دولت داشته گفت : در این نشست گزارش هایی ارائه شد و ماحصل این گزارش‌ها این بود که اگر به دنبال رونق هستیم نباید چوب لای چرخ دولت بگذاریم و فضای کشور نیز ایجاب می کند که سنگ‌های جلوی پای دولت را برداریم .

منتخب مردم افزود : این که ما از دولت حمایت کنیم به معنی این نیست که هرچه دولت به مجلس آورد ما تأیید کنیم و یا در بعد نظارتی ضعیف عمل کنیم بلکه وظیفه نمایندگی مردم ایجاب می کند که در ابعاد نظارتی هم بسیار دقیق‌تر و کارشناسی شده‌تر موارد را پیگیری کنیم و اشکالات را از باب تذکر به دولت گوشزد نماییم. در یک جمله باید گفت ما وکیل المله هستیم .

مقدسی با اشاره به دغدغه خود نسبت به معیشت مردم‌گفت: توجه به ظرفیت‌های داخلی قطعا می‌تواند گره گشای مسائل اقتصادی کشور باشد. توجه به اقتصاد دانش بنیان و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی را باید مدنظر داشته باشیم و همچنین از سوی دیگر باید هزینه‌های تولید کاهش یابد و جلوی قاچاق کالا گرفته شود و رقم 20 میلیارد دلار قاچاق کالا در سال آسیب جدی به اقتصاد و تولید ملی زده است .

مقدسی افزود با توجه به تجارب بنده در دوره معاونت استانداری باید به امر صادرات نیز توجه و اهتمام جدی داشت و مشوق‌های صادراتی از قبیل جایزه‌های صادراتی را افزایش داد و آموزش‌های لازم را به صادرکنندگان داد و در بازاریابی بین المللی به صادرکنندگان کمک کنیم.

مقدسی با اشاره به اینکه بحث اشتغال فقط با رونق اقتصادی حل خواهد شد، گفت: برای ایجاد رونق می بایست به امر سرمایه‌گذاری اهتمام جدی داشت و این موضوع به عنوان شاه کلید حل مشکل اقتصادی و اشتغال مد نظر باشد .

وی خاطرنشان ساخت: چگونه است که در دوره رکود در استان‌هایی مثل کرمان و اصفهان سرمایه‌گذاری صورت می پذیرد ولی در استان مرکزی چنین نیست و ما باید این موضوع را به صورت ویژه مورد بررسی قرار دهیم .

مقدسی یکی از راهکارهای بحث سرمایه گذاری را حضور ایرانیان خارج از کشور و تشویق آنان به سرمایه گذاری در داخل کشور دانست و گفت : برای ایجاد زمینه حضور ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری می بایست بستر امن و آرامی را فراهم کنیم و نیاز به آرامش یک ضرورت در کشور است .

وی افزود : مسئولان رده اول کشور به این موارد اعتقاد جدی دارند ولی متأسفانه در رده‌های میانی چنین نیست .

مقدسی سپس با اشاره به حضور خود در شهرداری کرج و سابقه مدیریت شهری خود گفت : مدیریت شهری در اراک نیازمند یک تحول اساسی است و بدنه متورم شهرداری و هزینه های جاری سنگین اجازه فعالیت به شهرداری نمی‌دهد و برای برون رفت از وضع فعلی باید دید مدیران شهری تغییر یابد

وی با انتقاد از بودجه شهرداری اراک گفت: با بودجه فعلی نمی شود تحولی در شهر ایجاد کرد و شورا باید فضا را آماده کند و من هم به عنوان نماینده مردم در مجلس از شورا حمایت خواهم کرد تا ضمن توجیه مالی برای طرح‌های عمران شهری بخشی از پروژه‌ها به صورت مشارکتی به انجام برسد و راه برای جذب سرمایه بخش خصوصی در توسعه شهری ایجاد شود .

مقدسی سپس با اشاره به توسعه پایدار گفت : قطعا توجه به توسعه همه جانبه و برخورداری طرح‌ها از توجیه زیست محیطی یکی از موارد مهم است که باید مد نظر همه مسئولان باشد .

مقدسی در ادامه در خصوص اصل 44 قانون اساسی گفت: اصل 44 قانون اساسی یک اصل مترقی و کاملا خوب است ولی متأسفانه اجرای آن به بدترین شکل ممکن صورت پذیرفت که می‌بایست روش‌های اجرای آن مورد بازبینی جدی قرار گیرد.

مقدسی در ادامه با اشاره به مقوله آموزش و پرورش و آموزش عالی گفت: در مجلس به منظور حمایت از فرهنگیان و آموزش عالی کشور فراکسیونی را جهت حمایت از فرهنگیان و آموزش عالی کشور ایجاد خواهیم کرد . 

مقدسی همچنین توجه به مباحث اشتغال و اوقات فراغت جوانان و سایر دغدغه‌های آنان گفت: حل مشکل اشتغال می‌تواند بسیاری از معضلات اجتماعی که هم اینک دامن‌گیر جامعه شده است را کاهش دهد و وجود این تعداد طلاق و آمارهای بالای اعتیاد زیبنده کشور نیست و باید به سمت حل این معضلات رفت.

وی در پایان یادآور شد: توجه به محرومین نیز باید از کمک مستقیم به سمت ایجاد منابع درآمدی پایدار حرکت کند و در واقع به جای اینکه به محرومین "ماهی" بدهیم باید "ماهیگیری" یاد بدهیم تا بتوانند با ایجاد راه درآمدی مشکلات خود را برای همیشه رفع کنند.

رونق اقتصادی سید مهدی مقدسی منتخب مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس دهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر