کد خبر: 381428 A

درجلسه هم اندیشی نمایندگان مجلس دهم و فعالان اقتصادی زنجان عنوان شد؛

ایلنا: نماینده مردم زنجان در مجلس دهم ، گفت: اصلی ترین مسئله نظام چالش اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فریدون احمدی نماینده مردم زنجان در مجلس دهم شامگاه امروز (۲۶خرداد) در جلسه هم اندیشی نمایندگان مجلس دهم، صاحبان صنایع، فعالان اقتصادی و تولیدی استان زنجان، با اشاره به اینکه ما امروز نیازمند نسل مطالبه گردر جامعه هستیم، اظهارداشت: اصلی‌ترین مسئله نظام چالش اقتصادی است. 

احمدی، با بیان اینکه اشتغال فرایند اقتصادی است، افزود: خلق ثروت در نظام مقدس است. 

وی، در ادامه نقش سرمایه و سرمایه دار را در جامعه مهم ارزیابی کرد وگفت: تعامل با صاحبان صنایع برای اقشار مختلف جامعه حائز اهمیت است. 

نماینده مردم زنجان در مجلس دهم، آشتی با سرمایه گذاری در حوزه‌های اقتصادی تولیدی را مهم دانست وخاطر نشان کرد: تولید و صادرات محور و الویت اصلی در این زمینه است. 

وی وجود آمایش سرزمینی را مهم ارزیابی کرد و گفت: صادرات محوری اصل اساسی در تولیدات است. 

در ادامه این جلسه علی وقف چی، نیز با اشاره به اینکه امروز ما دارای فقر فرهنگی در جامعه هستیم، اظهارداشت: تعیین تکلیف بافت فرسوده شهرزنجان می‌تواند در حوزه اشتغال موثر باشد. 

وقف چی، با بیان اینکه بر اساس ظرفیت‌ها می‌توان با حداقل هزینه بیشترین اشتغال را در جامعه ایجاد کرد، افزود: دوخطه کردن راه آهن زنجان، اجرای طرح سبزه میدان و جذب توریست وعدم صدور فرش دست بافت زنجان به اسم استان و نبود مدیریت تولید زیتون ازجمله مباحث ایجاد اشتغال در این استان است. 

وی، درادامه با اشاره به بحث توسعه تجارت در سطح کشوراضافه کرد: مدیریت بحرانهای کمبود آب و غذا در آینده حائز اهمیت است. 

محمد عزیزی، نماینده مردم ابهر در مجلس نیز دراین راستا رفع تحریم‌ها را در رفع مشکلات کشور مهم دانست وگفت: تفکر سرمایه گذاری باید در استان ایجاد شود. 

عزیزی، همچنین همگرایی نمایندگان استان را مهم برشمرد وگفت: باید در راستای رفع موانع سرمایه گذاری در استان تلاش بیشتر کرد. 

وی، مکان یابی مجموعه‌های صنعتی را مهم ارزیابی کرد وگفت: باید در خصوص کشاورزی صنعتی نیز در استان اقدامات اساسی انجام داد. 

خاتمی نماینده مردم ایجرود در مجلس دهم، نیز در ادامه با اشاره به ذخایر عظیم خدادادی، مواد معدنی و نفت و... در کشور، اظهارداشت: کشور مشکل مدیریتی دارد. 

خاتمی، همچنین سرمایه‌گذاری را در راستای توسعه اقتصادی مهم دانست وگفت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد پویا و متکی به خود است. 

وی، در این خصوص با اشاره به اینکه نباید فرصت‌ها را از دست داد، یاد آورشد: اقتصاد مقاومتی تاکید برعدم ورود لوازم و کالاهای لوکس دارد. 

خاتمی، رشد و توسعه تجارت خارجی را مهم ارزیابی کرد وگفت: نمایندگان سخت نیازمند همکاری و همراهی صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی و مسئولان اجرایی برای پیشرفت استان هستند. 

نماینده مردم ایجرود، در پایان راه اندازی واحد‌های کوچک و متوسط را نیز مهم برشمرد.

اتاق بازرگانی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر