کد خبر: 381600 A

سیدمصطفوی :

ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: هنرمندان فرهنگی در جامعه مغفول مانده اند

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، فریدون سیدمصطفوی در اولین نشست تخصصی هنرمندان پیشکسوت فرهنگی استان که با هدف تمهید مقدمات لازم برای آغاز فعالیت خانه هنرمندان فرهنگی در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی برگزار شد، با بیان اینکه هنرمندان فرهنگی در جامعه مغفول مانده اند، اظهار کرد: با راه اندازی خانه هنرمندان فرهنگی استان، زمینه انتقال تجربیات هنری به نسل جوان و نوجوان فراهم خواهد شد.

سیدمصطفوی با اذعان بر لزوم الگوسازی برای جوانان گفت: معرفی هنرمندان فرهنگی به ویژه در بین جامعه بازنشستگان می تواند در ایجاد انگیزه برای نسل جوان موثر باشد، چرا که سرمایه ای که در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد در اختیار هیچ ارگان دیگری نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی ادامه داد: علاقه به آموختن و آموزش دادن از ویژگی های بارز هنرمندان فرهنگی است.

وی افزود: محل خانه هنرمندان فرهنگی استان نیز خانه انصاری ارومیه انتخاب شده است که از بافت تاریخی و مناسب برای این منظور برخوردار است.

سیدمصطفوی اذعان کرد: برگزاری دوره های آموزشی در رشته های هنری مختلف برپایی نمایشگاه آثار هنری و ارائه محصولات هنرمندان در این مجموعه مورد نظر است.

به گزارش ایلنا، پس از این نشست، هنرمندان پیشکسوت فرهنگی استان از موزه مدرسه باستانی 22 بهمن و خانه انصاری ارومیه بازدید کردند.

گفتنی است بر اساس برنامه ریزی اتخاذ شده، تابستان امسال زمینه حضور و ثبت نام دانش آموزان و داوطلبان آزاد در کارگاه های اموزشی خانه هنرمندان فرهنگی استان میسر خواهد شد.

آموزش و پرورش آذربایجان غربی فریدون سیدمصطفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر