کد خبر: 381624 A

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشان:

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشان از تشکیل 150پایگاه غنی سازی اوقات فراغت تعطیلات تابستانی دانش آموزان در مدارس و کانونهای دانش آموزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری ایلنا در کاشان حجت الاسلام رضا خرمی مشکانی گفت: فلسفه اوقات فراغت این است که فرد براساس میل و رغبت و بدون اجبار و اشتغال ورزی های  دیگر ساخته به فعالیت های دلخواه خود بپردازد.

به گفته وی، بارورترین و خلاق ترین بخش شخصیت افراد در اوقات غیررسمی و آزاد تکوین می یابد که در اثر آموزش های هدفمند و صحیح، منجر به پرورش تفکر خلاق و اندیشه واگرا در افراد می شود.

رییس سازمان دانش آموزی کاشان تاکید کرد: اگر در تنظیم اوقات فراغت دانش آموزان به تمایل درونی و انتخاب فعالانه آنها توجه نکنیم تامین اوقات فراغت  محدود به سرگرم شدن آنها شده و ثمره ای نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: در اندیشه الهی نیز، زندگی افراد به گونه ای ترسیم می شود که سرشار از نشاط، آزادی، آسایش و خلاقیت باشد زیرا این تعالیم ریشه در فطرت داشته و متکی بر حرمت، عزت افراد است.

به گفته وی، برنامه های ستاد اوقات فراغت دانش آموزان در قالب 60 محتوای آموزشهای هنری، مهارتهای حرفه آموزی و ورزش با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری و سازمان فنی و حرفه ای کاشان طراحی شده است.

وی گفت: آموزش های هنری شامل سفالگری، بازیگری، نقاشی، خوشنویسی، سفره آرایی، آشپزی، منبت ، معرق، قلم زنی، گلسازی و گلدوزی،قالی بافی و بافتنی دستی و ماشینی می باشد.

به گفته معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشان، کلاس های ورزشی شامل فوتسال، والیبال، ژیمناستیک، کاراته، دفاع شخصی، شنا، بسکتبال، هندبال، دو ومیدانی، تنیس، بدمینتون و آموزش های عمومی شامل آموزش شهروندی و مهارتهای زندگی، آموزش خواندن و تفسیر قرآن می باشد.

خرمی گفت: شرکت در فعالیت پایگاه های اوقات فراغت فرصتی است تا دانش آموزان مسیر آینده خود را بر اساس علاقه و توامندی های خود تعیین کرده و با یک حرفه و مهارت آشنا شوند.

کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر