کد خبر: 381979 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد گفت: در حال حاضر 418 واحد صنعتی و تولیدی استان لرستان تعطیل است.

حسین سلاح ورزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خرم آباد افزود: حدود یکهزار و 600 واحد صنعتی در لرستان وجود دارد و در حال حاضر 418 واحد صنعتی لرستان تعطیل هستند و 45 واحد استان نیز به دلیل عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات دریافتی در تملک بانک‌ها قرار دارند.

وی اظهار کرد: همچنین 32 درصد کل واحدهای کوچک صنعتی لرستان غیرفعال هستند.

سلاح ورزی افزود: از مجموع واحدهای صنعتی تملک شده از سوی بانک‌ها در لرستان، تنها 16 مورد فعال و 29 مورد غیر فعال است.

وی با بیان اینکه احیا صنایع و واحدهای تولیدی لرستان نیازمند نگاه ویژه است، اظهار داشت: تسهیلات 22 درصدی‌برای واحدهایی که هنوز درگیر مشکلات گذشته هستند و نتوانسته‌اند حساب‌شان را با بانک‌ها تسویه کنند،  مناسب و راهگشا نیست.

سلاحورزی تاکید کرد: علاوه بر مشکل نقدینگی، مشکل تقاضا و فروش محصولات از جمله عمده‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان است.

وی عنوان کرد : به نظر می‌رسد با توجه به بحران قیمت تمام‌شده در بنگاههای اقتصادی ایران و لرستان و عدم امکان رقابت با واحدهای مشابه خارجی از نظر قیمت تمام شده، تسهیلات 22 درصدی هیچ گرهی از مشکلات واحدهای تولیدی نخواهد گشود. 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد با تاکید بر ظرفیت های بالای واحدهای کوچک و متوسط صنعتی برای ایجاد رونق اقتصادی گفت: از مجموع کل واحدهای صنعتی لرستان، یک‌هزار و 260 مورد جزو واحدهای کوچک بوده که 32 درصد این واحدها غیر فعال هستند.

سلاح ورزی به ضرورت بازنگری در اوضاع واحدهای صنعتی و مشکلاتی که از گذشته به ارث برده‌اند اشاره کرد و افزود: مادامی که صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی خیال‌شان از بابت این مشکلات آسوده نباشد، شاید ریسک دریافت دوباره تسهیلات را نپذیرند.

وی با اشاره به راه‌اندازی ستاد اقتصاد مقاومتی در لرستان و ضرورت تکمیل واحدهای صنعتی دارای پیشرفت فیزیکی 60 درصد در قالب آن بیان داشت: تعداد این واحدها در استان لرستان قابل توجه است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد عنوان کرد: واقعیت این است که احیاء صنایع و واحدهای تولیدی لرستان اعم از کوچک و متوسط و بزرگ، نیازمند نگاه ویژه و متمایز با استان‌های برخوردار است. 

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران نقدینگی مشکلات واحدهای تولیدی واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر