کد خبر: 382099 A

مدیر کمیته‌امداد امام‌خمینی(ره) شوط خبر داد:

ایلنا: مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شوط گفت: در سال ۹۴ مجریان طرحهای قالیبافی مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از محل بافت فرشهای دستی سود بردند.

محمد محمدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در شوط با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برنامه‌های قابل‌توجهی برای خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت پیش بینی شده، گفت: طی سال گذشته در نتیجه اجرای طرح‌های خودکفایی در زمینه‌های مختلف تولیدی برای ۲۵۰ نفر از اعضای خانواده های مددجویان تحت حمایت اشتغال مولد و پایدار ایجاد شده است.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به سود بسیار بالای قالیبافی، در شهرستان شوط تعداد دارهای قالی بین مددجویان فعال به ۱۰۰ مورد رسیده است.

محمدنژاد با اشاره به جایگاه قالیبافی در این شهرستان افزود: اخیرا یکی از مددجویان مستعد و علاقه‌مند به کار قالیبافی، با تولید یک تخته فرش نفیس به ارزش یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مرحله خودکفایی دست یافت و بنا به پیشنهاد شخصی از چرخه حمایت امداد خارج شد.

مدیر کمیته‌امداد شهرستان شوط اظهار امیدواری کرد با رونق یافتن طرح‌های خودکفایی بخصوص صنعت فرش‌دستباف بین مددجویان، امسال نیز تعداد قابل‌توجهی از مددجویان تحت حمایت بتوانند به خودکفایی واقعی دست پیدا کنند.

شهرستان شوط محمد محمدنژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر