کد خبر: 382715 A

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان:

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: این استان جزو پنج استان حادثه‌خیز کشور است و حجم ترافیک در محورهای آن دو برابر میانگین کشوری است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، ابراهیم مبارک‌قدم در نخستین جلسه کارگروه تخصصی پیشگیری از جرایم و تخلفات رانندگی در سالن جلسات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، با اشاره به نزدیکی فصل تابستان و آغاز دور اول مسافرت‌های تابستانی، از اجرای طرح راهداری تابستانه امسال در سطح 3 هزار کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان خبر داد.

وی اظهار کرد: برای اجرای هرچه بهتر این طرح، جلساتی با روسای ادارات تابعه شهرستانی، دستگاه‌های خدمات‌رسان و کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان برگزار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: تشکیل اکیپ‌های اجرایی و هماهنگی‌های لازم با عوامل اجرایی مرتبط در طرح از اقدامات انجام شده برای اجرای این طرح بوده است.

مبارک‌قدم ادامه داد: در این طرح نیروها و عوامل راهداری به اجرای اقدامات راهداری از قبیل ترمیم، درزگیری، لکه‌گیری، بازدید مستمر از پل‌ها، ارتقای علائم ایمنی، خط کشی، روشنایی، ساماندهی دست فروشان و گشت‌زنی مداوم در راه‌ها با ماشین‌آلات مجهز به چراغ گردان، بی‌سیم و دستگاه‌های GPS می‌پردازند.

وی تصریح کرد: همکاری با صدا و سیما و رسانه‌های استان و ارسال پیام‌های ایمنی و استفاده از شبکه‌های مجازی، بنر و تابلوهای  VMS از اقدامات دیگری است که با شروع طرح راهداری برای اطلاع‌رسانی کاربران راه‌ها در سطح استان به اجرا در می‌آید.

مبارک‌قدم به تحلیلی از آمار تصادفات استان در سال گذشته پرداخت و گفت: متاسفانه 71 درصد فوتی‌های حوادث رانندگی بر اثر ضربه مغزی صورت گرفته که دلیل آن نداشتن کلاه و کمربند ایمنی بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اضافه کرد: عدم توجه به جلو و هوشیار نبودن راننده 30 درصد و تخطی از سرعت مطمئنه حدود یک پنجم از فوتی‌های حوادث رانندگی را در بر گرفته است.

مبارک‌قدم با اشاره به اینکه استان گلستان جزو پنج استان حادثه‌خیز کشور است و حجم ترافیک در محورهای آن دو برابر میانگین کشوری است، گفت: شکل ترافیک عبوری استان نیز به دلیل حجم بالای ترافیک وسایل کشاورزی و موتورسیکلت در فصول مختلف سال با استان‌های دیگر متفاوت است.

وی فرهنگ جابه جایی بار و مسافر را یکی از دغدغه‌ها و مشکلات رانندگی این استان بیان کرد و یادآور شد: برای ارتقای فرهنگ تردد و رانندگی نیازمند اجرای برنامه‌های موثر از سوی مسئولان مرتبط هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: اولویت سال 1395 اداره کل راه و شهرسازی استان، ارتقای ایمنی راه‌هاست و خط کشی، روشنایی، ترمیم گاردریل، نصب حفاظ‌ها، چشم گربه‌ای، ترمیم شانه و شیب کنار جاده‌ها و آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز از جمله اقداماتی است که برای تحقق آنها برنامه‌ریزی‌هایی شده است.

ترافیک راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان رسانه کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر