کد خبر: 390069 A

مدیر پروژه منطقه آزاد اینچه برون خبر داد:

ایلنا: مدیر پروژه منطقه آزاد اینچه برون از یک فوریت لایحه ایجاد ۷ منطقه آزاد تجاری- صنعتی و ۱۲ منطقه وی‍ژه اقتصادی که به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، حمیدرضا قالیباف در گفت وگو با این پایگاه خبری گفت: یک فوریت این لایحه با 130 رأی موافق، 100 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع به تصویب رسید.

وی افزود: در ادامه فرآیند انجام این کار، این لایحه باید پس از بحث و بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس، جهت تصویب نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع شود.

قالیباف خاطرنشان کرد: لازم است از پیگیری مستمر استاندار محترم، نمایندگان‌استان در مجلس که پیگیری مجدانه ای در این مدت کوتاه داشتند، نماینده ولی فقیه در استان و یکپارچگی عزم و اراده مردم و مسئولان تقدیر و تشکر به عمل آید.

لایحه پیشنهادی ایجاد مناطق آزاد تجاری اول آذر ماه پارسال در نشست شورای عالی مناطق آزاد و به ریاست معاون اول رئیس جمهوری به تصویب هیات دولت رسید، اما نمایندگان مجلس نهم در جلسه علنی روز 29 آذرماه این لایحه را رد کردند. دولت روز 30 آذر ماه بار دیگر این لایحه را به مجلس فرستاد اما برای بار دوم با مخالف نمایندگان روبرو شد.

بر این اساس رئیس‌جمهوری روز 14 تیرماه جاری بار دیگر لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری – صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی را برای انجام مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی فرستاد.

بر اساس این لایحه به دولت اجازه داده می‌شود در استان‌های گلستان(اینچه برون)، ایلام(مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه – مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، منطقه آزاد تجاری – صنعتی را در محدوده هایی که به تصویب هیات وزیران می رسد، ایجاد کند.

همچنین دولت می تواند در استان های فارس (فسا)، یزد (ابرکوه – میبد)، زنجان(زنجان)، کهگیلویه و بویراحمد (گچساران)، آذربایجان غربی (سرو، ارومیه)، خراسان رضوی (خواف – قوچان)، لرستان (خرم آباد)، قزوین (تاکستان) و اصفهان (شاهین شهر) منطقه ویژه اقتصادی و در استان البرز (ساوجبلاغ) منطقه ویژه اقتصادی دارویی ایجاد کند.

استان البرز دولت لایحه نمایندگان مجلس شورای اسلامی منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر