کد خبر: 390113 A

مدیر پالایشگاه گاز پارس جنوبی خبر داد:

ایلنا: مدیر پالایشگاه پنجم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: صادرات بوتان از پالایشگاه پنجم پارس جنوبی در سه ماه اول امسال ۹۸ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

به گزارش ایلنا، مدیر پالایشگاه پنجم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: دراین مدت ۱۰۳ هزار تن گاز بوتان از این پالایشگاه صادر شد.

ایرج خرمدل افزود: تولید گوگرد دانه بندی در این پالایشگاه هم در سه ماه امسال با افزایش ۵۸ درصدی به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن رسید و صادرات پروپان با افزایش پنج درصدی ۱۸۶ هزار تن شد.

وی تولید هفت و نیم میلیون بشکه می‌عانات گازی را از دیگر محصولات پالایشگاه پنجم پارس جنوبی در بهار امسال عنوان کرد و ادامه داد: در این مدت ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب گاز فرآورش و به خطوط سراسری فرستاده شد.

خرمدل به تامین ۲۲۰ هزار تن اتان مورد نیاز پتروشیمی‌ها در این پالایشگاه اشاره کرد که بیش از هفت درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

بر اساس اعلام خبر گزاری صدا و سیما، مدیر پالایشگاه پنجم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی را از برنامه‌های پالایشگاه خواند و گفت: براین اساس پارسال موفق شدیم، میزان گاز سوخته شده در مشعل‌های پالایشگاه را از یک میلیون و ۲۶۰ هزار مترمکعب در روز به ۱۸۰ هزار مترمکعب کاهش دهیم.

پارس جنوبی پتروشیمی صادرات بوتان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر