کد خبر: 390605 A

رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز:

ایلنا: رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز گفت: جامعه کارگری در برابر استیضاح ربیعی ساکت نمی‌نشیند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ کریم صادق‌زاده در همایش تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان استان آذربایجان شرقی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اتاق بازرگانی صنایع و معادن تبریز افزود: مایه تاسف است که عده‌ای چشم خود را بر تلاش دولت تدبیر و امید در عزت‌مندی نیروی کار، بهاء دادن به دفترچه‌های درمانی، عملکرد بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و مهم‌تر از همه توجه به کرامت انسانی و کار شایسته و اجرای قانون کار که در نتیجه برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات ربیعی حاصل شده ببندد.

وی به روحیه حمایتی دولت تدبیر و امید از نیروی کار اشاره کرد و گفت: حمایت دولت یازدهم از‌‌ همان آغاز با حرکت به سمت واقعی کردن دستمزد‌ها و ایجاد رفاه بیشتر برای کارگران شروع شد و ما امیدواریم این روحیه با تدابیر ربیعی سرعت بیشتری به خود بگیرد.

صادق‌زاده با بیان اینکه قشر کارگری و بازنشستگی کشور حداقل از دهه هشتاد با یک عقب ماندگی در سطوح مختلف روبرو بوده است گفت: تردیدی نیست که دولت قبلی رویکرد مناسبی به مسایل اقتصادی نداشت چرا که اگرهمه نگاه‌ها به سوی تولید و اقتصاد صنعتی معطوف می‌شد شرایطی برای کارگران پیش نمی‌آمد که از حداقل دستمزد بیش از ۳۹ درصد دچار عقب ماندگی شوند و اینک در سایه تلاش وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی دولت تدبیر وامید پس از سال‌ها شاهد هستیم افزایش نرخ دستمزد‌ها از نرخ تورم پیشی گرفته است.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز با بیان اینکه جامعه کارگری و بازنشستگان اصل پاکدستی دکتر ربیعی را در مقام عمل سنجیده است گفت: ما علی رغم همه تنگنا‌ها و مصائب به صداقت، درایت، شجاعت و سلامت آقای ربیعی ایمان راسخ داشته و بر همین اساس ما حاضر نیستیم عافیت پیشه کرده و در میدان عمل پشت افرادی که سینه چاک دفاع از مظلومان و فقراء هستند را خالی کنیم.

صادقزاده تصریح کرد: جامعه کارگری و بازنشستگی، جامعه‌ای وفادار و غیرتمندی است و بهای عزت را بی‌بدیل و کامل پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به برخی شعارهای توخالی برخی از نمایندگان مجلس اظهار داشت: وکیلی که صدای سرمایه سالاران ومنعکس کننده امیال وحوائج کاسب کاران باشد قطعا باید منتظر سیلی جامعه کارگری و بازنشستگان باشد.

صادق‌زاده درحالی که سخنانش با تشویق مکرر کارگران و بازنشستگان همراه بود افزود: ما از آقای دکتر ربیعی تشکر ویژه‌ای داریم که از‌‌ همان آغاز فعالیت خود با شفاف سازی امور در وزراتخانه و سازمان تأمین اجتماعی عملکرد خود را در دسترس دستگاههای نظارتی قرار داده‌اند و می‌خواهیم این روند را با قدرت ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفیم که عده‌ای در این بحبوحه که بحث فیش‌های نجومی داغ است می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و با فشار به مسوولان اجرایی و اخذ آگهی و رپرتاژ برای نشریاتشان، دستشان را مانند گذشته در جیب اموال کارگران کنند!

صادق‌زاده در ادامه با طرح برخی مشکلات کارگران و بازنشستگان گفت: به علت کوتاهی و تعلل در طول یک دهه گذشته بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی به بیش از ۱۱۰ میلیارد هزارتومانی رسیده وامروز شاهد طوفانی از بدهی هستیم که مانع از ارایه خدمات مناسب تامین اجتماعی شده که بایستی با درایت وزیرمحترم وهمکاری نمایندگان محترم حل و فصل گردد.

رییس کانون کارگران بازنشسته تبریز با قدردانی از ایستادگی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلوگیری از جدا شدن بخش درمان از تامین اجتماعی گفت: امیدواریم وزرات بهداشت خیالات خام خود در دست اندازی به اموال کارگران را به بوته فراموشی بسپارد چرا که حق الناس قابل مذاکره نیست و پاسخ جامعه کارگری و بازنشستگان غیرقابل پیش بینی خواهد بود.

صادق‌زاده موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان را یادآور شد و گفت: کارگران بازنشسته امروز در بحث حقوق دریافتی با مشکل زیادی مواجه هستند و یاید موضوع همسان سازی حقوق این قشرو افزایش واقعی عیدی سالانه بازنشستگان هم ردیف با شاغلین وهمچنین تشکیل فراکسیون بازنشستگان تامین اجتماعی به طورجدی مورد توجه قرار گیرد.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز به پیگیری مشکلات برخی واحدهای مشکل دار استان آذربایجان شرقی در دولت تدبیروامید اشاره کرد وگفت: یادمان نرفته است که دردولت قبلی نزدیک به یکصد واحد تولیدی وصنعتی در بحران کارگری بسر می‌برد که با تدابیر انجام یافته به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

صادق‌زاده یکی از تدابیر ارزشمند مسئولین استان آذربایجان شرقی به ویژه استاندار و معاونت سیاسی وامنیتی رافعال ساختن دوباره کمیسیون‌های کارگری وکمیته رسیدگی به واحدهای مشکل دا

ر در استانداری و فرمانداری عنوان کردوگفت: با فعال شدن این کمیسیون‌ها اقدامات خوبی انجام شده که از آن جمله می‌توان به احیای مجدد کارخانه فولاد عجبشیر و بازگشت دوباره کارخانه فولاد آذربایجان به ایمیدرو با تلاش استاندار آذربایجان شرقی اشاره کرد که قدردانی ویژه‌ای در این خصوص از ایشان داریم.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز با اشاره به توجه ویژه مدیریت کلان استان به مسایل کارخانجات به ویژه ماشین سازی تبریز به عنوان صنعت مادر استان اظهار کرد: بخش مهمی از مسایل واحدهای صنعتی استان از جمله آذریت، ماشین آلات صنعتی، بلبرینگ سازی، کمپرسورسازی و.... به اجرای نادرست سیاست واگذاری‌ها مربوط بوده که امیدواریم با اتخاذ تدابیر لازم حل و فصل شود.

صادق‌زاده همچنین به مشکلات صندوق بیمه بازنشستگی آینده ساز اشاره کرد وگفت: صندوق آینده ساز به عنوان یک صندوق اجتماعی باید به تعهدات خود عمل کند. متاسفانه کارگران زیادی از واحدهای تولیدی وصنعتی استان آذربایجان شرقی تحت پوشش این صندوق قرار گرفته‌اند که بایستی امورات این صندوق شفاف شده و شرایط ونگرانی‌های بازنشستگان رفع شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز در بخش پایانی سخنان خود از اقدام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در پیگیری برای احداث بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تبریز قدردانی کرد.

کارگران استیضاح ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر