کد خبر: 391071 A

فیض الله پاسره در گفت و گو با ایلنا:

آبرسانی به تمام این روستاها توسط بخش خصوصی انجام می شود و 13 تانکر در این ارتباط هم اکنون مشغول به فعالیت هستند.

فیض الله پاسره به ایلنا از یاسوج گفت: آبرسانی به تمام این روستاها توسط بخش خصوصی انجام می شود و 13 تانکر در این ارتباط هم اکنون مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه از 13 تانکر آبرسانی عنوان شده هشت تانکر مربوط به شرکت آب و فاضلاب روستایی و مابقی مربوط به بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: نظارت بر توزیع آب شرب به این روستاها برعهده شرکت آب و فاضلاب روستایی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: آب شرب توزیع شده بین این روستاها از منابع و مخازن آبی در این استان تامین و بانظارت مستقیم شرکت بین روستانشینان انجام می شود.

پاسره، هزینه دریافتی از هر روستا بابت یک دستگاه تانکر آبرسانی 10 هزار لیتری آب شرب سالم را 20 هزار تومان ذکر و تصریح کرد: این درحالیست که هزینه تامین آب شرب سالم روستاهای موردنظر بیش از 100 هزار تومان است.

وی گفت: در کهگیلویه و بویراحمد 206 روستا فاقد تاسیسات آبرسانی می باشد که جمعیت آنها کمتر از شش هزار نفر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: از 206 روستایی که فاقد تاسیسات آبرسانی می باشند شش روستا بالای 20 خانوار و مابقی کمتر از 15 خانوار هستند.

پاسره از تامین آب روستاهای بالای 20 خانوار از طریق مجتمع های آب خبرداد و اظهارداشت: " روستاهای دوسیری و ده خل چین لوداب " جز این روستاها هستند.

وی گفت: بقیه این روستاها بدلیل نبود منابع تامین آب، باید از طریق تانکر آبرسانی شوند و تامادامی که تجمیع نشده اند راهی جز کمک گرفتن از تانکر برای رساندن آب شرب سالم به آنها وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد، تجمیع شدن روستاهای فاقد آب شرب سالم را تنها راهکار برای آبرسانی دائمی به آنان برشمرد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، بیش از یک هزار و 500 روستا در کهگیلویه و بویراحمد از نعمت آب شرب سالم برخوردارند.

بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر