کد خبر: 392759 A

امام‌جمعه زنجان :

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان با اشاره به رسالت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبلور فرهنگ در جامعه گفت: نمود فرهنگی را می توان در رفتار افراد جامعه درک کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از زنجان، آیت‌اله خاتمی امروز در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه اظهارکرد: سفر مسئولان به استان‌ها با برکاتی همراه است چراکه در این سفرها استعدادها و توانایی‌های افراد مورد توجه و عنایت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه کار فرهنگی یکی از ضروریات حتمی زندگی انسان‌هاست، خاطرنشان کرد: در کشور ایران در مقوله فرهنگ سابقه دیرینه و پیشینه طولانی دارد چراکه خود فرهنگ ایرانی و ملی با یک ریشه تمدنی بیش از 8 هزار ساله مایه افتحار کشور ایران است و نشان می‌دهد ایران کشوری با فرهنگ غنی است کو پس از ورود اسلام به ایران، این تمدن به معنویت مزین شد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه 26 دستگاه متولی فرهنگی در کشور وجود دارد و اینکه احساس می‌شود بسیاری از مردم ایران آشنایی زیادی با کارکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استان‌ها ندارند، ادامه داد: به همین جهت مردم با دیدن کم و کاستی در حوزه فرهنگ به این وزارتخانه معترض می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان به ظرافت و سختی کار در وزارتخانه متبوع اشاره کرد و گفت: ممکن است به جهت حجم کاری بالا هر از گاهی اشکالاتی در حوزه سینما و تئاتر و برخی حوزه ها را شاهد بود که باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌اله خاتمی با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است که همواره در سخنرانی‌های خود به آن اشاره می‌فرمایند، گفت: مقوله فرهنگ مثل هوا می‌ماند و همه باید نفس بکشند اگر هوا آلوده نبود تنفس نیز حیاتبخش خواهد بود ولی اگر این هوا آلوده باشد آثار خود را خواهد داشت.

امام جمعه زنجان خطاب به معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این وزارتخانه و ادارات کل به بهانه‌های مختلف عرصه وسیعی از کار خود را به مردم توضیح دهند.

وی با یادآوری اینکه مقوله فرهنگ عمومی هنوز در جامعه مورد توجه قرار نگرفته است و همه انتظار معجزه از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در تمام عرصه‌های کاری تلاش می‌کنند و از کنار کارهای جنجال برانگیز در این مدت عاقلانه عبور کرده و دقت و توان بیشتری از خود نشان دادند.

به گفته آیت‌اله خاتمی، این وزارتخانه با اعتقادات مردم سرو کار دارد چراکه اثرگذاری یک صحنه از یک فیلم ممکن است از 100  صفحه کتاب بیشتر باشد.

وی با بیان اینکه نمود فرهنگی جامعه در رفتار افراد قابل درک است، گفت: فعالیت‌های فرهنگی زمان‌بر است و با گذشت زمان آثار و برکات خود را نشان می دهند.

در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز از کمک‌های معنوی امام جمعه زنجان در فعالیت‌های این اداره تقدیر کرد و گفت: سفر دو روزه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی و هنری استان زنجان است.

ارشاد زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر