کد خبر: 392765 A

سیدمصطفی مهدی عنوان کرد:

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که بیکاری، فرهنگ ایثار و شهادت را تهدید می‌کند.

ایلنا: به گزارش ایلنا از یاسوج، سیدمصطفی مهدی در دیدار با برخی از خانواده‌های شهدای یاسوج که مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران و جمعی از مسوولان این وزارتخانه نیز حضور داشتند، گفت: پیچیده‌ترین مشکل امروزی ایثارگران، اشتغال و بیکاری است.

وی با بیان اینکه بیکاری عمده‌ترین خطری است که این روزها فرهنگ ایثار و شهادت را تهدید می‌کند، اظهارداشت: 25 سال در دوران مسوولیتم مدیر بوده‌ام و سخت‌ترین شرایط را در این 25 سال گذشته هم اکنون داریم تحمل می‌کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد افزود: بیکاری مردم این استان، فرهنگ ایثارگری را بشدت تهدید می‌کند و باید نسخه ویژه‌ای برای این موضوع در استان پیچیده شود.

مهدی با اظهار تاسف از اینکه اگر فرزند ایثارگری بعنوان سارق دستگیر شود آن وقت مسوولان چه خواهند گفت؟ خاطرنشان کرد: بپذیریم آن وقت هیچ چیزی دیگر برای ما باقی نمی‌ماند.

وی گفت: دولت، خیز خوبی برای ساماندهی گلزارهای شهدا برداشته اما بحث بیکاری بسیار نگران کننده‌تر از این موضوعات است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد افزود: بحث دنیاطلبی و جنگ‌نرم دشمن نیز خطر دیگری است که هم اکنون فرهنگ و ارزش‌های ایثارگری را نشانه رفته است.

مهدی، تعداد شهدای کهگیلویه و بویراحمد را هزار و 843 شهید عنوان و خاطرنشان کرد: 9 هزار و 500 نفر نیز در این استان به درجه جانبازی نائل و 317 نفر هم آزاده 8 سال دفاع مقدس هستند.

بنیاد شهید و امور ایثارگران بیکاری فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر