کد خبر: 393083 A

آیت الله علما:

امام جمعه کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه دارای ظرفیت های بزرگ کشاورزی و دامداری است و دستگاه های دولتی تنها باید زیرساخت های شکوفایی این ظرفیت ها را آماده و از جوانان حمایت مالی کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه اظهار کرد: تمامی شعارهایی که کشورهای غربی درباره حقوق بشر سر می دهند دروغی بیش نیست. امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد: باید گفت اگر کوچکترین مشکلی برای آمریکا و اروپا پیش بیاید بی شک این کشورها خاورمیانه را به آتش خواهند کشاند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه به سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه طبق قطعنامه سازمان ملل جنگ بین ایران و رژیم بعثی عملا پایان یافته بود منافقان کوردل با شکستن عهد و پیمان هجمه ای سنگین و وهم آلود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز کردند و با این کار طومار خود را برای همیشه پیچیدند.

وی با اشاره به اینکه منافقان مورد حمایتهای بسیاری از کشورهای غربی همانند آمریکا و... بودند، افزود: مورخان باید دهها جلد کتاب درباره علل اعتماد نکردن به کشورهایی همانند آمریکا را به رشته تحریر درآورند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه، گفت: استان کرمانشاه دارای ظرفیت های بزرگ کشاورزی و دامداری است و دستگاه های دولتی تنها باید زیرساخت های شکوفایی این ظرفیت ها را آماده و از جوانان حمایت مالی کنند.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد برخی از شغلها از نظر تامین اعتبار نیاز به بهانه تراشی نیست، افزود: برای ایجاد هر شغل طبق استاندارد 300 میلیون نیاز داریم ولی برای اشتغال در بخشهای کشاورزی و دامداری دیگر به این همه اعتبار نیاز نیست پس مسئولان این حوزه باید دست به کار شوند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: برای برون رفت از معضل بیکاری و اقتصاد کنونی کشور تنها راه تکیه بر پتانسیل های داخلی و اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه است و تکیه بر کشورهای بیگانه حرام و جایز نیست.

آیت الله علما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر