کد خبر: 396595 A

معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یاسوج؛

ایلنا: معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، میزان یارانه کتاب در سال‌جاری را 195 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: میزان یارانه کتاب در سال گذشته 50 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، علی اصغر کاراندیش در حاشیه بازدید از پروژه تالار فرهنگی یاسوج به خبرنگاران گفت: رشد یارانه کتاب در سال‌جاری یک رشد بی سابقه و چشمگیر بوده است.

وی با تشریح رشد اعتبارات برخی دیگر از حوزه‌های تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد: در حوزه سینمایی اعتبارات ما در سال گذشته، ۱۰۶ میلیارد تومان بود که امسال به ۱۵۱ میلیارد تومان افزایش یافت.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یاسوج افزود: اعتبارات حوزه سینمایی نیز به ۱۵۱ میلیارد تومان رسیده که یک رقم چشمگیری است.

کاراندیش، اعتبارات حوزه هنری را از ۳۲ میلیارد تومان به ۶۴ میلیارد تومان افزایش دانست و ادامه داد: صندوق حمایت از هنرمندان راه‌اندازی شده که ۳۴ هزار هنرمند را تحت حمایت خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه اعتبار این صندوق در سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان بود که امسال به ۷۱ میلیارد تومان افزایش یافته است، تصریح کرد:‌ ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ۶۰ پروژه ملی این وزارتخانه تخصیص یافته است.

این مسوول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که این وزارتخانه از هنرمندان و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد استان‌های کشور که دارای بیماری‌های خاص هستند حمایت می کند.

کاراندیش در بخشی از سخنان خود به وضعیت کنونی تالار فرهنگی یاسوج اشاره و اظهارداشت: تالار مرکزی یاسوج با ۲۳ هزار متر مربع زیربنا کار خود را شروع کرد و اکنون فاز اول و دوم آن با ۱۴ هزار متر مربع زیربنا در حال تکمیل شدن است.

وی از تخصیص 30 میلیارد تومانی اعتبار برای امسال و سال آینده جهت تکمیل تالار فرهنگی یاسوج خبرداد.

معاون توسعه مدیریت وزارت ارشاد اسلامی گفت: ۲۳۰ پروژه عمرانی از محل اعتبارات استانی در سراسر کشور داریم که باید اعتبارات این تعداد پروژه‌های عمرانی در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها مشخص شود.

یارانه یارانه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر