کد خبر: 396837 A

در 26امین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اتاق زنجان عنوان شد:

ایلنا: استاندار زنجان ، گفت: تعطیلی شرکت ایران ترانسفو در روند تولید و در راستای منویات مقام معظم رهبری نبوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، جمشید انصاری شامگاه امروز ۱۳مرداد در ۲۶امین جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت، با اشاره به اعتراضات تجمعی در شرکت ایران ترانسفو زنجان ، گفت: شرکت ایران ترانسفو یکی از پنجاه بنگاه صنعتی کشور است که دارای اهمیت بسزایی در صنعت برق کشور و اقتصاد استان زنجان است که فعالیت می‌کند.

استاندار زنجان،  بابیان اینکه مشکلات این واحد توسط مسئولان و مراجع مرتبط پیگیری و بررسی می‌شود، افزود: تمجمع کنندگان در راستای احقاق حق خود با هدف حفظ این واحد صنعتی بزرگ صنعتی به تجمع پرداختند.

وی با اشاره به تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری ، در راستای اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل تصریح کرد: تعطیلی شرکت ایران ترانسقو بعنوان بزرگترین واحد تولیدی استان و کشور در روند تولید در راستای منویات مقام معظم رهبری نبوده است.

انصاری،  با بیان اینکه مسئولان استان در زمینه اعتراضات کارگری شرکت ایران ترانسفو جلسات مختلفی را برگزار کردند، اظهارداشت: مسئولان استان و اعضای شورای اسلامی کار به دغدغه‌های کارگران اهمیت دادند و در حال بررسی و پیگیری مشکلات در این زمینه هستند.

استاندار زنجان، تجمع کارگران را برای عنوان کردن دغدغه‌ها، بررسی و پیگیری مشکلات حوزه کارگری دانست و افزود: تا به امروز با بررسی مشخص شده است مطالبات صنفی در این خصوص مطالبات زیاد برجسته ای نبوده است.

وی، با اشاره به اینکه کارگران نسبت به سهام این شرکت و توزیع سود در مجمع عمومی سال گذشته اعتراض داشتند، یادآورشد: همچنین تجمع اعتراض آمیز کارگران به فروش برخی از اموال و دارایی‌های این شرکت نیز بوده است .

 انصاری، در بخشی از سخنان خود با اشاره به تصمیات کمیسیون کارگری نیز، گفت: تصمیم بر بررسی فرایند واگذاری سهام و برآورد سود و تقسیم سود از طریق مراجع مرتبط پیگیری می شود.

استاندار با بیان اینکه بررسی و پیگیری برای تعیین تکلیف در این راستا ادامه دارد، اظهار داشت: فرایند واگذاری سهام با مسئولیت ویژه در دولت است که با بررسی، نتیجه آن اعلام می شود.

وی در زمینه تقسیم سود نیز اضافه کرد: صورتهای مالی شرکت مورد بررسی قرار می گیرد تا با نتیجه بررسی ها اقدامات جدی انجام شود.

انصاری، با اشاره به شناخت کارگران این بنگاه اقتصادی برای داشتن دغدغه تولید در استان و کشورابراز امیدواری کرد : کارگران با فعالیت دوباره نقصیه تولید را در سطح کشور و استان جبران کنند.

استاندار زنجان، با بیان اینکه افرادی در این زمینه در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دیگران را در این راستا تحریک و تشویق به تجمعات می کردند که با نظام مشکل داشتند، گفت: این افراد تحریک کننده افراد غیر بومی بودند.

وی در پایان سخنان خود پرهیز از رفتارهای احساسی در این خصوص را حائز اهمیت دانست وگفت: امید است جامعه کارگری با پشتکار بیشتر از گذشته در صنعت استان ایفای نقش کنند.

اتاق زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر