کد خبر: 399669 A

معاون سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

ایلنا: معاون امور علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه، بر لزوم برنامه ریزی سیستم آموزشی کشور برای اشتغال جوانان فارغ التحصیل کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در البرز، محمدرضا واعظ مهدوی امروز در سومین گردهمایی مسئولان امور جوانان کشور در کرج با بیان این که سالانه 840 هزار فارغ‌التحصیل در کشور به متقاضیان کار و اشتغال افزوده می شوند گفت: دستگاه های متولی جوانان و مخصوصا آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان لازم است برنامه ریزی مدونی برای اشتغال جوانان داشته باشند.

واعظ مهدوی با اشاره به وجود سیستم آموزشی هدفمند در کشورهای توسعه یافته جهان افزود: ضرورت دارد سیستم آموزشی کشور از بدو کودکی به سمت تربیت انسان‌های خلاق و کارآمد برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کند.

وی با اشاره به لزوم نیازسنجی تربیت و آموزش جوانان در سیستم آموزشی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر 4 میلیون نفر دانش آموز در صف نیاز به اشتغال هستند که لازم است با همکاری و هماهنگی بین سازمان فنی و حرفه ای کشور و سایر موسسات دولتی و خصوصی از این ظرفیت بزرگ و توانمند نیروی جوان در جهت توسعه کشور استفاده شود.

معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دستگاه‌های متعددی عهده دار برنامه‌ریزی و ساماندهی امور جوانان هستند با اشاره به طرح "اشتغال فعال" وزارت تعاون و کار، بر لزوم بکارگیری و استفاده از توان بالای جوانان کشور در این طرح تاکید کرد.

وی با بیان اینکه عدم برنامه ریزی در خصوص مسئله اشتغال جوانان آسیب های غیر قابل جبرانی را برای کشور در پی خواهد داشت، بر لزوم استفاده از ظرفیت سمن‌های مردمی برای حل مشکلات و مسائل جوانان از جمله اشتغال این قشر فعال و پویای کشور تاکید کرد.

اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر