کد خبر: 399745 A

محمود گودرزی مطرح کرد:

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بار استخدام‌های بی‌رویه و بدون ضابطه در دولت‌های نهم و دهم بر دوش دولت یازدهم سنگینی می‌کند از توقف طرح استخدامی دستیاران جوان، به دلیل اتمام ظرفیت استخدامی دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا در البرز، محمود گودرزی امروز در سومین گردهمایی مسئولان امور جوانان کشور در محل پیست اسکی دیزین گفت: با تصوری غلط در موضوع اشتغال‌زایی در دولت نهم و دهم اشتغال‌های مازادی در دستگاه‌های دولتی انجام شد که باعث شد تعدادی زیادی نیروی کار فاقد تخصص در دستگاه‌های دولتی استخدام شوند و به مدت 30 سال دولت‌ها مجبور باشند بار هزینه‌های مختلف این استخدام‌ها را به دوش بکشند.

وی افزود: به همین دلیل طرح دستیاران جوان در دولت‌یازدهم برای تحقق مشارکت اجتماعی و استفاده از نیروی انسانی قوی و آموزش دیده در دستگاه‌های دولتی در حال حاضر متوقف شده است.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: بار استخدام‌های بی‌رویه و بدون ضابطه در دولت‌های نهم و دهم بر دوش دولت یازدهم سنگینی می‌کند که به دلیل اتمام ظرفیت استخدامی دولت طرح استخدامی دستیاران جوان متوقف شد.

وی با بیان اینکه همچنان افزایش سطح مشارکت اجتماعی و استفاده از نیروی جوان کشور در دستور کار دولت یازدهم است، افزود: به منظور توسعه اجتماعی هر چه از مردم و مخصوصا جمعیت جوان کشور، در حوزه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی استفاده شود، سرمایه انسانی رشد کرده و به تولید ثروت می‌انجامد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید یک اراده و عزم ملی در حوزه جوانان برای حل و فصل مسائل وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: این رویکرد تنها با ایجاد فضای ملی گفتمان در کشور محقق می‌شود.

گودرزی در ادامه گفت: موضوعات جوانان زمانی که به عنوان یک گفتمان قالب مطرح شود منجر به توجه ویژه سیاست‌مداران و سران کشور خواهند داشت.

وی با اشاره به موضوع فضای مجازی و تاثیرات آن بر جامعه و مخصوصا جوانان متذکر شد: فضای مجازی تحول فکری جدید و متفاوتی را در دهه اخیر بر جوامع و مخصوصا جامعه ما در حال شکل‌دهی است و در حال تاثیرگذاری در مناسبات اجتماعی ست که این مهم اگر در جهات مثبت و صحیح هدایت شود بسیار ثمربخش خواهد بود.

گودرزی در پایان با بیان اینکه در حوزه رسانه و سواد رسانه‌ای نیازمند کسب دانش‌های لازم و روزآمد هستیم، گفت: برای افزایش مشارکت اجتماعی با گسترش مشارکت نهادمند اجتماعی توسعه کمی سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش‌ خصوصی صورت می‌گیرد و برای تحقق شعار ایجاد مشارکت اجتماعی باید سازمان‌های مردم‌نهاد را توسعه دهیم.

محمود گودرزی سومین گردهمایی مسئولان امور جوانان کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر