کد خبر: 404501 A

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خبر داد:

مدیرکل‌نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته دولت و با مشارکت خیرین یک باب دبیرستان شش‌کلاسه به‌نام شهید سبیل‌اخلاقی جوانترین شهید دفاع مقدس در نیکشهر در جنوب استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، راشکی مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: این مدرسه در زمینی به مساحت 1400 متر مربع با زیربنای 370 متر مربع در قالب شش کلاس درس احداث شده که برای تجهیز و احداث آن پنج میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: این اقدام با تلاش و همت خیر تهرانی که نخواست نامش فاش شود ساخته شده است.

راشکی تصریح کرد: از اقدامات خیران که در بحث فرهنگی و ساخت فضای آموزشی آموزش و پرورش، استان را یاری می کنند کمال تشکر را دارم و همچنان از خیران بومی و استانی دعوت می شود تا در این امر خیر مشارکت کنند.

راشکی افزود : در هفته دولت در مجموع 30 مدرسه با 105 کلاس درس با اعتباری بالغ بر  140 میلیارد ریال در استان به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود : یکی دیگر از اقدامات دولت تخریب و بازسازی مدارس خشتی و گلی است که حدود 567 کلاس شناسایی و کار باز سازی 400 کلاس درس آغاز شده که قسمت اعظم آن تا اواخر امسال به بهره برداری خواهد رسید و این را می‌توان انقلابی در مدرسه سازی عنوان کرد.

شهید سبیل اخلاقی از شهدای شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان است که در سن ۱۱ سالگی در منطقه عملیاتی حورالعظیم به شهادت رسید.

 

1

 

آموزش و پرورش استان استان سیستان و بلوچستان دفاع مقدس دولت مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر