کد خبر: 404631 A

رئیس سازمان بهزیستی در کرج مطرح کرد:

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان متبوعش با پیگیری عملیاتی شدن طرح هایی مثل غربالگری ژنتیک در سطح کشور پیشگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی و روند رشد سلامت اجتماعی عموم مردم را دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در البرز، انوشیروان محسنی بندپی امروز در مراسم جشن واگذاری 735 مسکن به مددجویان تحت پوشش بهزیستی این استان با بیان این که ارائه خدمات استاندارد توانبخشی از اهداف سازمان بهزیستی کشور است، افزود: سالانه نزدیک به 30  هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شود لذا پیشگیری از معلول زایی در سطح کشور در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد.

وی در ادامه با بیان این که در دوسال گذشته 1300 سقط درمانی با استفاده از ظرفیت قانونی و شرعی در کشور انجام شده از انتخاب پایلوت  3 استان برای اجرای طرح غربالگیری ژنتیکی در سطح کشور خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح های پیشگیرانه درمانی و مشاوره ای ژنتیک توسط سازمان متبوع گفت: در حال حاضر در طرح های درمانی و پیشگیرانه ای مثل اجرای طرح تنبلی چشم به موفقیت  80 درصدی دست یافتیم.

بندپی در ادامه با بیان این که دولت تمام تلاش خود را برای حمایت از معلولان بکار گرفته است افزود: پیشگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی،معلولیت ها و همچنین ارائه خدمات استاندارد توانبخشی از اهداف اصلی سازمان بهزیستی کشور است.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام معلولان باید از تجهیزات توانبخشی کشور استفاده کنند از انعقاد تفاهم‌نامه با تعدادی از موسسات علمی و پژوهشی دنیا از جمله آلمان و سوئد، برای استفاده از آخرین تکنولوژی در حوزه بازتوانی و توانبخشی معلولان خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم گسترش نشاط اجتماعی در جامعه، با بیان این که بیش از 2500 زن توسط مشاوره های اجتماعی سازمان بهزیستی از اقدام به خودکشی رهانیده شده‌اند بر لزوم گسترش اورژانس اجتماعی و ارائه مشاوره ای  علمی در کشور تاکید کرد.

انوشیروان محسنی بندپی مراسم جشن واگذاری 735 مسکن به مددجویان به مددجویان البرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر