کد خبر: 405044 A

وزیر آموزش و پرورش در سنندج:

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان باید فعالیت‌های خود را طوری انتخاب کند که سودآوری بالا داشته باشد که این مساله به نفع فرهنگیان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌اصغر فانی روز شنبه در نشست بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کردستان در سنندج گفت: با تلاش‌های دولت تدبیر و امید امروز دیگر تورم بالای 40 درصدی را نداریم و تورم ما تک‌رقمی و به حدود 9 درصد رسیده است.

وی افزود: در این دولت رشد منفی 6 درصد به رشد مثبت 4 درصد رسیده و پیش‌بینی رییس‌جمهوری و دولت این است که تا آخر سال‌جاری به رشد 5 درصدی برسیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: ما اگر امروز درآمدهای سال‌های گذشته را داشتیم و با مدیریت امروز همراه بود بدون‌شک مشکلات اقتصادی خیلی کمتر می‌شد و اشتغال از وضعیت بهتری برخوردار بود.

وی ادامه داد: امروز بزرگترین مشکل کشور مربوط به بحث‌های اقتصادی و به تبع آن اشتغال بخصوص اشتغال جوانان تحصیلکرده است.

فانی افزود: گزارش‌هایی که مربوط به اقتصاد و دارایی و صنعت و معدن استان ارائه شد باعث خوشحالی است اما هنوز با نقطه‌ای که مطلوب ماست فاصله داریم. افزایش جذب سرمایه خارجی و داخلی در استان و همچنین سرعت در صدور مجوز و برداشتن موانع مزاحم در رونق اقتصادی و تولیدی استان موضوعات بسیار مهم در توسعه استان است که استان به ان رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه از صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک صندوق اقتصادی نام برد و گفت: این صندوق باید فعالیت‌های خود را طوری انتخاب کند که سودآوری بالا داشته باشد که این مساله به نفع فرهنگیان است.

وی از مسئولان صندوق ذخیره فرهنگیان خواست مطالعات لازم را انجام دهند گه اگر بجز دو پروژه مینی پالایشگاه مریوان و پتروشیمی بیجار پروژه دیگری در استان توجیه اقتصادی دارد آن را وارد هیات‌مدیره کرده و مراحل آن را طی کنند.

فانی تاکید کرد: صندوقی که به نمایندگی از بیش از 900 هزار معلم تلاش می‌کند باید طوری برنامه‌ریزی و حرکت کند که منافع آن به فرهنگیان برسد و امید می‌رود این دو پروژه هم برای استان و هم برای فرهنگیان مبارک باشد.

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته دولت و برای بهره‌برداری از چند پروژه عمرانی در یک سفر 2 روزه به استان کردستان سفر کرده است.

شرکت در جلسه بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت در جلسه شورای اداری استان و دیدار با فرهنگیان استان از دیگر برنامه‌های سفر وزیر آموزش و پرورش به استان کردستان است.

استان کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر