کد خبر: 413245 A

مدیرکل گمرک بوشهر خبر داد:

ایلنا: مدیرکل گمرک بوشهر از افزایش 50 درصدی صادرات وزنی کالا از گمرک‌ این استان در پنج ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهنام نوروزی گفت: دراین مدت 17 میلیون و 169 هزار تن کالا به ارزش 6 میلیارد و 625 میلیون دلار از گمرک استان صادر شد که از نظر ارزش نیز 10 درصد افزایش داشت. 

نوروزی با بیان این‌که میعانات گازی 45 درصد وزن و 46 درصد ارزش کالاهای صادراتی از گمرک‌ استان را به خود اختصاص می دهد، افزود: در این مدت 7 میلیون و 841 هزار تن میعانات گازی به ارزش 3 میلیارد و 83 میلیون دلار به خارج از کشور صادر شد.

وی ادامه داد: پس از میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، کودهای معدنی، گوگرد، سیمان و کلینکر، پایه سکو، سنگ خرد شده، انواع ماهی، سنگ گچ و سنگ آهک بیشترین کالاهای صادراتی را تشکیل می‌دهند. 

مدیرکل گمرک بوشهر کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، هند، ژاپن، اندونزی، ترکیه، پاکستان، تیمور و ایتالیا را عمده مقصد کالاهای صادراتی گمرکات استان بوشهر عنوان کرد.

نوروزی همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی در پنج گمرک استان بوشهر، تصریح کرد: با راه‌اندازی این سامانه علاوه بر جلوگیری از قاچاق کالا زمینه مبارزه با جعل اسناد گمرکی نیز فراهم شده است. 

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک بوشهر خبر واردات برنج از گمرک‌های استان را پس از منع زمان اعلام شده نادرست خواند و گفت: پس از اعلام ممنوعیت واردات برنج از 31 تیرماه هیچ برنجی از گمرک‌های استان ترخیص و وارد کشور نشده است.

گمرک صادرات و واردات قاچاق کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر