کد خبر: 413517 A

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی:

ایلنا: اولین نشست کمیته بیمه و درمان خانه‌کارگر شهرستان‌های لامرد و مهر با حضور عضو هیات امنای تامین اجتماعی کشور و اعضای کمیته در محل فرمانداری شهرستان لامرد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، دبیر خانه کارگر لامرد و مهر با بیان اینکه نشست کمیته بیمه و درمان خانه کارگر با دستور کار پیگیری در تشکیل کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شهرستان لامرد برگزار شده است، گفت: یک سال و نیم قبل پیگیری هایی توسط خانه کارگر برای تشکیل این کمیسیون صورت گرفت اما تشکیل این کمیسیون به دلیل ثابت نبودن یکی از اعضای آن به پایان نرسید.

این فعال کارگری یکی از وظایف مهم این کمیسیون را تعیین میزان از کارافتادگی جسمی و روحی بیمه شدگان تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: علی‌رغم پیگیری های خانه کارگر و انجمن صنفی رانندگان اما هنوز کارگران این منطقه برای پیگری پرونده های خود به شیراز و لارستان مراجعه می کنند.

در ادامه اکبر شوکت عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی کشور ضمن تقدیر از فعالیت های خانه کارگر در این چندساله گفت: شهرستان لامرد دارای معادن عظیمی است که در کمتر شهرستان های فارس دیده می شود و باتوجه به صنایع در حال احداث دارای شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است.

رئیس انجمن کارگران ساختمانی کشور اضافه کرد: شهرستان لامرد یکی از شهرستان های بزرگ کارگری در آینده خواهد بود و بزودی مشکلات بیکاری شهرستان بلکه شهرستانهای همجوار با بهره برداری صنعت بزرگ آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد رفع خواهد شد.

شوکت بر تقویت و استمرار نشست‌های کمیته بیمه و درمان خانه کارگر در شهرستان لامرد تأکید کرد و بیان داشت: ان شاالله کمیسیون پزشکی تأمین اجتماعی لامرد را پیگیری خواهم کرد و این ظلم بزرگی در حق کارگران شهرستان لامرد است که برای پیگیری پرونده های خود به مراکز دور مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: مسئولان درمان با کمیته بیمه و درمان خانه کارگر ارتباط داشته باشند و ان شاالله این مشکلات در سطح تهران انعکاس داده می شود و پیگیری خواهد شد.

در ادامه این نشست اعضای کمیته همکاری کامل خود را در تشکیل این کمیسیون پزشکی و برگزاری نشست ها اعلام کردند.

لازم به ذکر است اعضای کمیته بیمه و درمان خانه کارگر شهرستان های لامرد و مهر شامل مدیران مراکز درمانی، مسئولان بهداشت و درمان ، پزشکان معتمد، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار یا نمایندگان آنان هستند که از وظایف مهم این کمیته پیگیری مسائل و مشکلات بیمه شدگان می باشد.

همچنین در پایان تندیسی از سوی انجمن صنفی کارگران ساختمانی لامرد و حومه به اکبر شوکت رئیس انجمن کارگران ساختمانی کشور  اهدا شد.

اکبر شوکت کمیته بیمه و درمان خانه کارگر لامرد و مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر