کد خبر: 414062 A

مدیرکل بهزیستی گیلان:

مدیرکل بهزیستی گیلان بیان کرد: گیلان با حدود 11.8 درصد سالمندی کشور پیرترین استان کشور است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدرضا پارسی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت 9 مهر روز جهانی ناشنوایان و 10 مهر روز جهانی‌سالمندان بیان کرد: اجرای طرح غربالگری ناشنوایی از اقدام‌های بهزیستی گیلان است.

پارسی با اشاره به اینکه کاشت حلزون، تهیه سمعک و باطری سمعک برای ناشنوایان از جمله خدمات بهزیستی برای افراد ناشنوای زیرپوشش است،خاطرنشان کرد: انجمن‌های غیردولتی و تشکل‌های تقویت‌ شده در زمینه گفتار درمانی، مداخلات زودهنگام، تربیت شنوایی و... به ناشنوایان خدمات ارائه می‌دهند.

پارسی به روز جهانی سالمند اشاره کرد و با تأکید بر ضرورت تکریم سالمندان،افزود: گیلان با حدود 11.8 درصد سالمندی کشور پیرترین استان کشور است.

مدیرکل بهزیستی گیلان امید به زندگی را دلیل رشد سالمندی در گیلان دانست و افزود: برای ایام سالمندی باید برنامه‌ریزی همراه با حفظ تکریم این اقشار صورت گیرد و سالمندان در کنار خانواده‌های خود نگه‌داری شوند.

وی با بیان اینکه حدود 285 هزار سالمند در گیلان هستند، اذعان داشت: آسایشگاه سالمندان و معلولان رشت، لاهیجان و مراکز نگه‌داری روزانه مکان‌های نگهداری سالمندان در گیلان هستند.

پارسی نگهداری روزانه در مراکز سالمندان را جزو سیاست‌های بهزیستی عنوان کرد و افزود: 296 هزار سالمند بالای 60 سال در گیلان وجود دارد و برای حفظ ارتباطی عاطفی سالمندان باید در منازل و کنار خانواده نگه‌داری شوند.

وی با تصریح بر اینکه این استان دارای 13 مرکز توانبخشی و شبانه‌روزی است، بیان کرد: یک‌هزار و 200 نفر سالمند به صورت مقیم در مراکز توانبخشی و مراکز شبانه‌روزی زیرپوشش بهزیستی هستند.

استان کشور بهزیستی رشد ناشنوایی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر