کد خبر: 414905 A

وزیر شیلات نروژ در کرج خبر داد:

وزیر شیلات کشور نروژ از آمادگی کشورش برای انجام همکاری‌های مشترک و هدفمند اقتصادی، مخصوصا در بخش شیلات و آبزی پروری خبر داد.

به گزارش ایلنا در البرز، پرسنت برگ که امروز به همراه مسئولان جهاد کشاورزی استان البرز، از قدیمی‌ترین سایت های پرورش ماهی کشور در حصار کرج، بازدید می کرد گفت: ایران در تولید ماهی، بسیار زودتر از نروژ آغاز به فعالیت کرده و به عنوان یکی از کشورهای پیشگام در این بخش در دنیا مطرح است و امیدواریم بتوانیم در خصوص انتقال تکنولوژی تولید ماهی از جانب ایرانی ها مساعدت شویم.

وی در ادامه با بیان این که ایران از تولیدکنندگان بزرگ آبزیان در آسیا است، افزود: نروژ نیز سالانه 1/3  میلیون تن سالمون و قزل آلا تولید می‌کند ولی از آنجایی که وزن ماهی‌های قزل آلای تولیدی نروژ بین 4 تا 5 کیلو گرم است و قزل آلای ایران معمولا وزن کوچک و متناسبی دارند مایلیم از تجربیات ایران در تولید این نوع قزل آلا استفاده و بهره ببریم.

وی در ادامه با بیان این که مقدار درصد بازماندگی بالا، از مزایای ماهی های قزل آلای ایرانی ست که این موضوع نشان دهنده نوع و روش مناسب این نوع پرورش ماهی در ایران است، خاطرنشان کرد: ایران برای کشور نروژ بازار بسیار جذابی است و ما می‌توانیم ماهی "سالمون" با کیفیت خودمان را به ایران بفروشیم و معتقدیم که ایرانی‌ها شایسته خوردن بهترین ماهی دنیا هستند.

وی در ادامه با بیان این که آمادگی داریم تا انواع آبزیان و ماهی‌ها از جمله ماهی سالمون را با ایران تولید مشترک داشته باشیم، گفت: امیدواریم بتوانیم با سازمان دامپزشکی ایران تفاهم نامه ای را امضا و منعقد کنیم و بدنبال آن یک شراکت پایدار اقتصادی را با کشور شما رقم بزنیم.

وی که به همراه 100 کارشناس از 62 شرکت تولیدی کشورش به ایران سفر کرده در ادامه خاطرنشان کرد: ایران اهداف بسیار بلندی در تولید و توسعه در زمینه شیلات و توسعه ملی نسبت به آن چیزی که فکر می‌کردیم دارد و می‌تواند تبادل اطلاعات و تجربیات خوبی با 62 شرکت تجاری اقتصادی نروژی داشته باشد.

وزیر شیلات کشور نروژ در ادامه انتقال تکنولوژی را از زمینه های علاقمندی شراکت کشورش با ایران عنوان و اظهار امیدواری کرد که این سفر در زمینه سیاسی هم برای دو کشور دست آوردهایی را به ارمغان داشته باشد.

fhcndn بازدید وزیر شیلات نروژ از سایت پرورش ماهی حصار کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر