کد خبر: 418535 A

همزمان با شب تاسوعای حسینی؛

در شب نهم محرم، بیرق سرخ عاشقان اهل بیت (ع) و سوگواران مجاور آستان رضوی به نشانه آغاز پرسوز و گدازترین آیین عزاداری جهان تشیع در مشهد برافراشته شد.

به گزارش ایلنا، همزمان با شب تاسوعای حسینی، شهر مشهد رنگ عزا گرفت و عزاداران با به اهتزار درآوردن پرچم ها و به حرکت درآوردن علم ها در مقابل هیات های مذهبی و نواختن آهنگ کربلا به سوی مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به حرکت درآمدند.

صدای سنج و طبل هیات ها، زنجیر زنجیرزنان و نوحه خوانان نوای حزن انگیز نینوا را در شهر طنین انداز کردند و با این نوا، بغض بی پایان دلهای سوگواران حسینی ترکید و اشک از چشمان عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) سرازیر شد

شهر مشهد در شب تاسوعای حسینی، پر سوز و گداز از همیشه در سالگرد رویداد بزرگ و جانسوز شهادت امام حسین و یاران باوفایش به سینه زدند و اشک ماتم ریختند.

پیشاپیش هر هیات عزاداری که به سوی حرم مطهر رضوی در حرکت است، علم حضرت ابوالفضل العباس (ع) به اهتزار درآمده و سوگواران به یاد آن حضرت، به سینه زنی و زنجیرزنی پرداختند.

تمام هیات های عزاداری در حرم مطهر رضوی گرد هم آمدند و این واقعه اندوه بار را به پیشگاه مقدس حضرت امام رضا (ع) تسلیت گفتند.

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی علاوه بر مشهد در مساجد، تکایا، بقاع متبرکه و محافل دینی شهرها و روستاهای خراسان رضوی نیز برگزار شد.

حرم رضوی درآمد عزاداری محرم مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر