کد خبر: 418696 A

از سوی عزاداران حسینی برپا شد؛

نماز ظهر عاشورا در مشهد الرضا و سراسر کشور با شکوه خاصی از سوی عزاداران و عاشقان امام حسین(ع) به جماعت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، همزمان با طنین انداز شدن نوای ملکوتی اذان ظهر عاشورا در خیابان‌های مشهدمقدس عزاداران حسینی و هیات‌های عزادار با شنیدن نغمه "حی علی الصلوه" به ندای "عجلوا بالصلاه "لبیک گفتند و با متوقف کردن عزاداری و بستن صف‌های با شکوه نماز به یاد آخرین نماز حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایشان در ظهر عاشورا در صحرای کربلا ،تکبیر گویان نوای " قد قامت الصلوه" را با شکوه خاصی به تجلی گذاشتند.

عزاداران حسینی امروز در حرم مطهر رضوی در جوار ملکوتی امام هشتم و دیگر خیابان‌های شهر با جماعت با شکوهشان شان، وحدت خود و ماندن بر خط سرخ حسینی و اسلام ناب محمدی به نمایش در آوردند.

نماز جماعت ظهر عاشورا در حرم ملکوتی امام رضا(ع) به امامت آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی وامام جمعه مشهد و در خیابان طبرسی به امامت حجت الاسلام رئیسی عضو مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان قدس رضوی اقامه شد.

به گفته حجت الاسلام امرا... سبحانی‌نیا رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی افزون بر برگزاری نماز ظهر عاشورا در مشهد به ویژه حرم مطهر رضوی، میدان شهدا، چهارراه شهدا، میدان طبرسی، خیابان امام‌رضا(ع) و خیابان نواب صفوی ، این حرکت حسینی در دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی و همچنین در بیش از 70امام‌زاده در شهرهای استان و روستاها برگزار ‌شد.

امام حسین حرم مطهر عاشورا مشهد نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر