کد خبر: 418738 A

با حضور خادمان، مجاوران و زائران امام رضا(ع)؛

ایلنا: آیین شام غریبان خاندان امام حسین(ع) چهارشنبه شب با شرکت خادمان، مجاوران و زائران در حرم مطهر ثامن الحجج (ع)در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم، خادمان بارگاه منور رضوی ملبس به لباس خدمت در صفوف منظم در حالی که لاله‌های شمع روشن در دست داشتند با خواندن نواهای حزن انگیز، از محل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی واقع در چهار راه شهدا به سمت حرم مطهر رضوی به حرکت درآمدند.

پییشاپیش گروه خادمان بیرق سیاه حرم امام رضا (ع) به اهتزار درآمده بود و در ردیف نخست از صفوف خادمان، تولیت آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران و خدمتگزاران دیگر مردم حضور داشتند.

این گروه از خادمان مسیر خیابان شیرازی تا ورودی بست شیخ طوسی را پیاده طی کرده و سپس وارد صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی شدند و پس از عرض احترام نسبت به ساحت مقدس امام رضا (ع) و کسب اجازه از محضر آن حضرت، در آیین سوگواری شام غریبان شرکت کردند.

مراسم شام غریبان حضرت اباعبدالحسین (ع) پس از نماز مغرب و عشا با حضور پرشور مردم در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر آغاز شد و پس از گذشت ساعتی با نوحه خوانی و مرثیه سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و لبیک یا حسین زائران و مجاوران به پایان رسید.

همچنین همزمان با شام غریبان، مراسم بزرگداشت شهدای عاشورای حرم‌رضوی با حضور مسئولان آستان قدس رضوی، خانواده‌های معظم این شهیدان، خدام بارگاه منور رضوی و عموم زائران برگزار و یاد و خاطره آن بزرگواران ارج نهاده شد.

در جریان بمب‌گذاری منافقین در حرم مطهر رضوی در روز عاشورا سال 1373، 27نفر از زئران شهید و حدود 100 نفر زخمی شدند.

امام حسین امام رضا حرم رضوی حرم مطهر ثامن الحجج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر