کد خبر: 421970 A

با اهدا اعضا از سوی خانواده؛

دانشجوی 25 ساله دهدشتی که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با نوع دوستی و موافقت اعضای خانواده و اهدای عضو به 4 نفر زندگی دوباره بخشید.

به گزارش ایلنا از یاسوج، خانواده مرحوم "سیدنجیب الله موسوی طلب" جوان دانشجوی ۲۵ ساله از اهالی دیشموک شهرستان کهگیلویه که بر اثر تصادف دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن مرگ مغزی شده بود، نوع دوستی را به حد اعلای خود رسانده و حاضر به اهدای اعضای بیمار خود به بیماران نیازمند شدند.

 مسئول واحد پیوند و هماهنگ کننده اهدای پیوند دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه روز گذشته جوان 25 ساله اهل  روستای فارتق بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه بر اثر تصادف دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن مرگ مغزی شد، افزود: خانواده بیمار که از خانواده‌های با اعتقاد و نوع دوست هستند بعد از شنیدن موضوع و اینکه امکان بازگشت عزیزشان به زندگی وجود ندارد برای کمک به بیماران نیازمند به اهدای عضو رضایت دادند.

ساسان عباسی‌ گفت: با هماهنگی تیم پیوند بیمارستان نمازی شیراز دو کلیه، کبد و پانکراس جدا و برای پیوند به بیمارستان شیراز انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های برتر در زمینه اهدای عضو است، تصریح کرد: امسال این سیزدهمین مورد اهدای عضو در استان کهگیلویه وبویراحمد و چهارمین مورد در شهرستان کهگیلویه است.

عباسی ضمن تشکر از مردم خوب و نوعدوست استان کهگیلویه و بویراحمد به خصوص مردم شهرستان کهگیلویه که همیشه در امر خداپسندانه و خیرخواهانه اهدای عضو پیشقدم بوده‌اند، اظهار داشت: از حجت الاسلام محمودی امام جمعه شهرستان لنده که در انجام این کار خداپسندانه تلاش زیادی داشتند تشکر و امیدوارم که مردم و مسئولان در ترویج این فرهنگ خیرخواهانه فعالیت و تلاش بیشتری داشته باشند.

 

اهدای عضو تصادف خانواده مرگ جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر