کد خبر: 424018 A

نماینده مردم یزد و اشکذر:

نماینده مردم یزد گفت: سه وزارتخانه‌ای که مورد ترمیم قرار گرفتند، نقاط ضعف دولت به حساب می آمدند.

سید ابوالفضل موسوی در نشست جمعی از فعالین سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان یزد، اظهار کرد: نمایندگان مجلس نظر مساعدی بر روی وزرای پیشنهادی ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند اما کار وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برای گرفتن رای اعتماد از مجلس سخت‌تر است.

وی اظهار کرد: تلاش برای ترمیم کابینه ابتدا با درخواست استیضاح وزیر آموزش و پرورش از سوی برخی نمایندگان شروع شد، هرچند طی جلسات وزیر آموزش و پرورش با نمایندگان از تعداد امضای استیضاح کنندگان کاسته شد اما همه استیضاح کنندگان قانع نشدند تا اینکه فراکسیون امید از رییس جمهور خواست وزیر آموزش و پرورش به جای استیضاح، استعفا دهد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید ادامه داد: همزمان با مطرح شدن استیضاح وزیر آموزش و پرورش، بحث تغییر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد؛ از یک سو نمایندگان به دلیل کوتاه آمدن وزیر در برابر فشارهای بیرونی، از وی رضایت نداشتند و از سوی دیگر مخالفان دولت هم فشارهای زیادی بر وزیر فرهنگ و ارشاد وارد کردند.

موسوی افزود: وزیر سابق ورزش و جوانان هم نتوانست به خوبی از عملکرد خود دفاع کند و با توجه به مطالبات مردم، فضا برای تغییر این وزیر فراهم شد.

وی با بیان اینکه ترمیم کابینه ارتباط زیادی با سازمان رای دولت در انتخابات سال ۹۶ دارد، گفت: وزارت آموزش و پروش با بخش وسیعی از مردم ارتباط مستقیم دارد که با توجه به نارضایتی‌های معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش، عملکرد دولت زیر سوال رفته بود و نیاز به تغییر در این وزارتخانه احساس می‌شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دو وزارتخانه دیگر هم شرایط مشابهی داشتند که سرانجام کار به تغییر وزرای آن‌ها کشید.

استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر