کد خبر: 424103 A

ایلنا: به‌منظور ساماندهی واحدهای تولیدی صنعتی و خرد شدن اراضی زراعی و باغی استان سند قطعی 146 هکتار از اراضی ملی به شرکت شهرک‌های صنعتی استان انتقال یافت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، اسمعیل کریم‌زاده در مراسم انتقال قطعی سند این اراضی گفت: ساماندهی واحدهای تولیدی صنعتی که به صورت پراکنده در سطح استان مشغول فعالیت هستند و جلوگیری از خرد شدن اراضی زراعی و باغی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی و رونق اقتصادی استان از جمله اهداف واگذاری اراضی ملی به شرکت شرکت‌های صنعتی استان است.

کریم زاده افزود: با توجه به درخواست شرکت شهرک‌های صنتعی استان آذربایجان‌غربی در سال 85 به‌منظور واگذاری اراضی ملی برای احداث فاز 3 شهرک‌صنعتی ارومیه و اجرای طرح‌های غیر کشاورزی، طبق دستورالعمل ضوابط واگذاری اراضی ملی برای طرح‌های کشاورزی و غیر کشاورزی ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی در سال 87، با واگذاری 868 هکتار از اراضی ملی واقع در روستاهای وقاصلو، امام کندی، ماکو کندی و باشلانبوشلوی شهرستان ارومیه به این شرکت موافقت شد.

وی ادامه داد: سال 85 پس از انجام مراحل تفکیک و افزار، انتقال سند قطعی 228 هکتار از اراضی موصوف به شرکت انجام شد و سال 94 نیز اسناد 252 هکتار از پلاک‌های اراضی ماکو کندی منتقل شد و امروز نیز انتقال سند قطعی 146 هکتار ازاراضی پلاک‌های روستای باشلانبوشلوی شهرستان ارومیه به شرکت متقاضی که قبلا"واگذار شده بود، انجام گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌غربی اضافه کرد: انتقال قطعی سند 242 هکتار از مجموع 868 هکتار از اراضی ملی واگذار شده نیز در دست اقدام است که به‌زودی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: حمایت از ایجاد واحد های صنعتی کوچک زودبازده برای اشتغال سریع، مولد و کارآفرین و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های صنعتی به منظور بهبود در روش‌های تولید، کاهش ضایعات و ارتقای بهره‌وری و کیفیت برای رونق اقتصادی استان مخصوصا صنعتی شدن بخش کشاورزی جزو اهداف و سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است.

به گزارش ایلنا، شرکت شهرک‌های صنعتی با هدف ایجاد هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات زیر بنائی و ارائه خدمات مناسب و ضروری برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در زمینه تولیدات صنعتی ایجاد شده و ایجاد زمینه‌های لازم برای راه‌اندازی، هدایت و توسعه سرمایه‌گذاری‌های بخش غیر دولتی در صنایع کوچک بویژه مناطق کمتر توسعه یافته از اهداف این شرکت است.

اسمعیل کریم زاده شهرک های صنتعی آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر