کد خبر: 425272 A

با هدف ارتقای مهارت بافندگان فرش دستباف؛

ایلنا: رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: دوره‌های آموزشی فرش دستباف نیمه‌دوم امسال در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

اسد درویشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارومیه اظهار داشت: دوره‌های آموزشی فرش دستباف نیمه دوم امسال و پس از تصویب زمان دقیق آن توسط سازمان ملی فرش، در استان آذربایجان غربی اجرا می‌شود.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تاکنون شهرستان‌های منتخب استان برای برگزاری دوره‌های آموزشی توسط سازمان ملی فرش اعلام نشده، گفت: سال گذشته این دوره‌های آموزشی در شهرستان‌های شاهین دژ، تکاب، شوط، چایپاره و ارومیه برگزار شد.

درویشی با بیان اهداف برگزاری این دوره آموزشی تصریح کرد: این دوره‌ها با هدف ارتقای مهارت بافندگان فرش دستباف و افزایش سطح آگاهی و تخصص فعالان این حوزه برگزار می‌شود.

وی افزود: امید است متقاضیان برگزاری دوره‌های ذکر شده که علاوه بر توانمندی، دارای حسن‌شهرت هستند، شناسایی و به سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی شوند.

درویشی گفت: مجتمع‌های قالیبافی و کارگاهای متمرکز دارای مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی، شرکت‌های تعاونی و اتحادیه‌های روستایی و شهری دارای مجوز، آموزشگاه‌های آزاد قالیبافی دارای مجوز از سازمان آموزشی فنی حرفه‌ای و مراکز آموزش بازرگانی دارای مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی می‌توانند این دوره‌ها را برگزار کنند.

اسد درویشی رئیس اداره فرش آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر